Z Kúdeľnej izby..

 

Volám sa Adriana a rada by som Vám predstavila našu Strečniansku Kúdeľnú izbu, malú chalúpku a v nej izbičku, nápad a zrealizovaný sen našej “tety Otky”, ktorá miluje remeslá a ľudí s nimi spojenými.

Sama nádherne tká a snáď neexistuje nič, čo by nevyskúšala. Týmto srdcovým projektom umožnila ľuďom s kúzelnými rukami, aby sa tu, v malej, ale láskavej izbičke stretávali a učili nás, zanietencov remesiel, kúskom tvorby a tradíciám.

Odporúčame :  Dedinské páračky Nedožery-Brezany 28. november

6.11 2015 sa v Kúdeľnej izbe stretlo pár dievčat na prvom kurze paličkovania.

V izbičke voňal šípkový čaj a 5 žien pod vedením pani Zitky, priateľky “tety Otky” prepletalo prstami a tíško klepkalo paličkami (teta nás spokojne sledovala od piecky, kde štrikovala fusakle do krpcov, pre deti z folklórneho súboru), snažiac sa vytvoriť kúsok plátienka, pritom “vypnúť,” … spomaliť, pripomenúť si …

Tiež som si paličkovanie vyskúšala a musím podotknúť, že ma paličky chytili za srdce a valček s paličkami i nitkami budú na nejaký čas, súčasťou mojej domácnosti.

Kurz paličkovania nebude jediným kurzom v Kúdeľnej izbe, rada Vás všetkých poinformujem o dianí v “kúdeľnici”.

A kto by sa rád pozrel, oddýchol si, niečo nové vyskúšal, ste vítaný. Príďte sa nadýchať vône dreva, ohníka, nitiek a hlavne  …človečiny…

Zo Strečna a Kúdeľnej izby Vás objíma  Adriana.

autor: Adriana Obertová

Z Kúdeľnej izby..

 

 

Páčil sa Vám článok? ? Zdieľajte ho alebo nižšie zanechajte svoj odkaz.

Tu mohol byť aj Váš článok. Prezentujte svoju tvorbu – ukážte sa ľuďom  i Vy.

Kontaktujte nás na : info@remeselnikzoslovenska.sk

 

© 2017 PODPORME REMESLÁ NA SLOVENSKU

Copyright © Verman group s.r.o. Všetky práva vyhradené. Verman group si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Vyjadri svoj názor

x diskusia