Viera Mullerová: Neustále skúšam a učím sa nové techniky

 

Poznáte to všetci. Odchod z práce na materskú dovolenku a očakávanie príchodu dieťaťa je veľká zmena v živote každej ženy.  Hneď na to sme sa presťahovali do iného mesta kvôli manželovej práci a o pár mesiacov sa nám narodil prvý syn.

Odporúčame :  Martina Kertesová Chorvátová: Za rok som ušila 120 krojov. Rodičia chceli zo mňa účtovníčku

Užívala som si bežné radosti aj starosti, ktoré prináša materská dovolenka. Na druhý rok prišiel na svet môj druhý syn. Byť v prítomnosti mojich srdiečok je najväčšie šťastie, ale každodenná starostlivosť je aj vyčerpávajúca a človek potrebuje vykonávať nejakú činnosť na odreagovanie.

Preto som začala háčkovať veci pre svoje deti ako sú čiapky, rukavice, šály a podobne. So svojimi „výtvormi“ som sa pochválila aj na internete iným maminám a zároveň som sledovala aj ich výtvory pre inšpiráciu.  Čas od času sa mi niekto ozval, že či by som mu neurobila nejakú vec pre dieťa. Keď mi potom napísali, že sa im to páči a že ďakujú, bola som spokojná, že robím niečo zmysluplné, čo prináša ľuďom radosť.

Postupne sa mi narodili ďalší dvaja chlapci a ja som skúšala spraviť aj niečo ťažšieho ako napríklad hračku medvedíka, koníka a psíka.  Deti mali z toho veľkú radosť a mňa to poháňalo ďalej. S každým ďalším výrobkom som sa zdokonaľovala, neustále skúšam a učím sa nové techniky a postupy. Som šťastná, že to, čo robím, je mojím koníčkom a zároveň môžem byť pri mojich srdiečkach, ktoré sú pre mňa všetkým.

Majitelia mojich výrobkov sú spokojní a ja sa teším na každý ďalší kúsok. Najmä ak je to niečo na prvý pohľad zložité a vyžaduje si rozmýšľanie nad postupom práce. Je to pre mňa výzva. Radosť z výsledného produktu je o to väčšia. V poslednom čase sú to háčkované psy, ktoré veľkosťou, tvarom a výzorom pripomínajú živého ako aj ich miniatúry s veľkosťou 5-6 cm so zachovanou podobou.

Odporúčame :  Lucia Dovalová: Môj modrotlačový príbeh. Prečítajte si postup výroby

Ponúkam vám ukážku niektorých mojich výrobkov:

Viac nájdete na mojom Facebook profile pod menom – Viera Mullerova

hackovane hracky viera mullerova 3

hackovane hracky viera mullerova 4

hackovane hracky viera mullerova 5

hackovane hracky viera mullerova 6

hackovane hracky viera mullerova 7

hackovane hracky viera mullerova 8

hackovane hracky viera mullerova 9

hackovane hracky viera mullerova 10

hackovane hracky viera mullerova 11

hackovane hracky viera mullerova 12

hackovane hracky viera mullerova 1

hackovane hracky viera mullerova 2

Stále sa snažte napĺňať svoje sny, aj keď máte pocit, že celý svet sa zmenšil na štyri steny, v ktorých strávite celý svoj život. Potešenie z dobre vykonanej práce, radosť a lásku, ktorú môžete rozdávať, Vás urobí šťastným.

Viera Mullerová

 

 

 

Páčil sa Vám článok? ? Zdieľajte ho alebo nižšie zanechajte svoj odkaz.

Tu mohol byť aj Váš článok. Prezentujte svoju tvorbu – ukážte sa ľuďom  i Vy.

Kontaktujte nás na : info@remeselnikzoslovenska.sk

 

© 2017 PODPORME REMESLÁ NA SLOVENSKU

Copyright © Verman group s.r.o. Všetky práva vyhradené. Verman group si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Vyjadri svoj názor

x diskusia