NOVINKA z našej dielne: VIDEO: Prečo remeslo? diel 1. – Ivan Mada, hrnčiarstvo

 

V krátkej videoprezentácii sa predstaví Nitran Ivan Mada, ktorý sa venuje hrnčiarskemu remeslu už niekoľko rokov. Ako a kedy začal? Čo ho k remeselu priviedlo? Dozviete sa vo videu.

Pozrite si video :

 

Odporúčame :  Ivan Mada: Z koníčka počas víkendov sa stala každodenná činnosť

O projekte:

Na Slovensku bolo kedysi remeselníkov dostatok. V dnešnej dobe sa ich počet kriticky znižuje, obzvlášť vyučených a kvalifikovaných odborníkov. Je to sčasti dobou, ale aj výchovou lebo každý dobrý rodič chce len to najlepšie pre svoje dieťa pričom dbá na vzdelanie v domnení, že získaný titul a vysoká škola (i keď nekvalitná) jeho synovi, či dcére prinesie jednoduchší život a uplatnenie sa na trhu práce. Žiaľ s odstupom času môžeme vidieť aká je realita a prax, aké profesie a odborníci nám na Slovensku chýbajú. Z roka na rok to bude len horšie. Potrebná je preto včasná osveta, diskusie a vyzdvihovanie remesiel a manuálnych odborných prác.

Za týmto účelom vznikol aj projekt “Prečo remeslo?”

Cieľom projektu je poukázať na potreby remesla, nahliadnuť aj do dielne remeselníka a v neposlednom rade dať príležitosť aj samotným remeselníkom, aby dostali priestor na svojich 5 minút slávy – sú to dôležití ľudia, na ktorých by sme taktiež nemali zabúdať, ale práve naopak pripomínať si ich a vyzdvihovať ručnú prácu. Kvetináč nám vyrobia aj v zahraničí, či v tretích krajinách, no ak chceme mať nový dom, aby nám na hlavu nepršalo – k tomu sú potrební remeselníci.

Každý z nás si v istom okamihu uvedomí ich potrebu a pridanú hodnotu, či už je to skôr alebo neskôr.

Projekt nie je finančne a ani inak podporovaný dotáciami z Európskej únie ani Slovenskou republikou, či organizáciami na podporu kultúry a vzdelávania. Účel projektu sa dištancuje od politického diania a zneužitia danej témy v prospech politickej strany alebo jednotlivca.

 

© 2017 PODPORME REMESLÁ NA SLOVENSKU

Copyright © Verman group s.r.o. Všetky práva vyhradené. Verman group s.r.o si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

 

 

Páčilo sa Vám video? ? Zdieľajte ho alebo nižšie zanechajte svoj odkaz.

Tu mohlo byť aj Vaše video. Prezentujte svoju tvorbu – ukážte sa ľuďom  i Vy.

Kontaktujte nás na : info@remeselnikzoslovenska.sk

Vyjadri svoj názor

x diskusia