Včielky Lenka a Petič – učarovali nám včely a med

 

Určite poznáte ten pocit, keď vo svojom živote hľadáte cestu. Hľadáte toho správneho koníčka či prácu, ktorá by Vás napĺňala. Lenka a ja sme si tým prešli. Dlho sme si kládli otázky čo chceme v živote robiť naozaj naplno a s radosťou.

Po jednej sobotnej jesennej prechádzke v prírode nás oboch zaujal nápad zadovážiť si pár rodín včielok do našej záhradky

Počas celej zimy sme študovali rôznu literatúru. Vymýšľali sme kam včielky umiestniť a čo všetko si pripraviť. Začal som odrazu sledovať prírodu okolo seba inými očami. Otvoril sa predo mnou úplne iný svet. Ako keby som bol vytrhnutý z Matrixu J. Lenka sa mi len čudovala ako je možné, že som ten svet naokolo nevidel.

petic-a-lenka vcielky-na-letaci

Prišiel marec. Priniesli sme si včielky na záhradku v obci Trávnica. Pomocou kamarátov včelárov, rodičov, uja Jožka a Hanky sme sa spolu s Lenkou vnorili ešte hlbšie do včelárskeho sveta. Priznávam sa, že včelárenie ma úplne pohltilo. Myslím si, že tento pocit pozná každý kto našiel to svoje. Keď  zrazu viete, že ÁNO toto ma napĺňa, toto je to pravé. Tomuto sa chcem naplno venovať.

Po roku včelárenia na záhrade sa mi naskytla šanca ísť pracovať na včelársku farmu k rodine Cihlářových do obce Kopeč pri Prahe. Sezóna trvala 6 mesiacov. Bola dlhá aj krátka zároveň. Lenka ostala na domácnosť sama a ešte k tomu na záhradke mala včielky. Nebolo to jednoduché. Boli obdobia keď sa aj plakalo. Ale obaja sme vedeli prečo sme sa do toho pustili. Bola to pre nás veľká škola života a teraz vieme presne ako chceme pokračovať.

img_20161007_071917 vcielky-jar-travnica

Máme pred sebou zimu

Čas príprav na tretiu sezónu od ktorej veľa očakávame. Vykročenie do vytúženého života spätého s prírodou a včielkami.

medik-lyzicka

Touto cestou by som chcel poďakovať včelárskej organizácií v Šuranoch za skvelý prístup a prijatie. Tiež by som chcel poďakovať rodine Cihlářových. Sezóna bola skvelá. Ďakujem im za veľa. A ak sa niekto pri čítaní tohto príbehu rozhoduje či včeláriť, chcete vedieť čo to všetko obnáša a máte aspoň základné skúsenosti so včielkami, nájdite si  na nete farmu Cihlářových. Ako Slováci sme si spravili dobré meno. Je to skvelá šanca , kde sa môžete uistiť počas sezóny či sú včielky pre Vás to pravé. My sme sa v tom len uistili a kto vie, možno sa rozbehnete a začne včeláriť doma na Slovensku J

 

S pozdravom Lenka Dukátová a Peter Ostrožlík

 

 

Tu mohol byť aj Váš článok. Prezentujte svoju tvorbu – ukážte sa ľuďom  i Vy.

Kontaktujte nás na : info@remeselnikzoslovenska.sk

 

© 2016 PODPORME REMESLÁ NA SLOVENSKU, Všetky práva vyhradené

 

Vyjadri svoj názor

x diskusia