Tvorivé dielne a ľudové remeslá 6.-7.augusta v obci Červeník

 

V obci Červeník sa v dňoch 6.-7. augusta 2016 bude konať 51. ročník Červeníckych slávností spevu, hudby a tanca.

Známe a obľúbené podujatie ponúka ľudovým umelcom možnosť prezentovať svoje výrobky – v sobotu 6. augusta 12:00-19:00 a v nedeľu 7. augusta 12:00-19:00 – na Tvorivých dielňach a ľudových remeslách. Ľudoví umelci budú dotvárať atmosféru celého podujatia ľudovej kultúry a umenia. Organizátori pozývajú všetkých výrobcov a remeselníkov, ktorí uchovávajú práce starých majstrov do centra obce, kde môžu predstaviť svoju šikovnosť, umenie a hotové výrobky.

Odporúčame :  Dotkni sa Novohradu; objav keramiku 2018 Novohradské múzeum a galéria, Kubínyiho nám.3, Lučenec

Môžu prezentovať výrobky z kože, drôtu, prútia, dreva, keramiky, plátna, ovčej vlny, vosku, medovníky, ručne vyrábané mydlá, maľba, kraslice, šúpolienky, háčkované, šité, vyšívané a čipkované dekorácie a pod. Pozývame remeselníkov, ktorí sa venujú známym aj menej známym remeslám alebo remeslám tradičným pre náš región, dodržiavajú tradičné výrobné postupy, používajú prírodné materiály. Uvítame hlavne predvádzanie remesla, a tiež kroj alebo dobový pracovný odev.

Bližšie informácie získate a možnosť registrovať sa emailom na adresu cinakoputo@gmail.com

Tvorivé dielne a ľudové remeslá 5.-7.augusta v obci Červeník

 

 

 

Páčil sa Vám článok? ? Zdieľajte ho alebo nižšie zanechajte svoj odkaz.

Tu mohol byť aj Váš článok. Prezentujte svoju tvorbu – ukážte sa ľuďom  i Vy.

Kontaktujte nás na : info@remeselnikzoslovenska.sk

 

© 2017 PODPORME REMESLÁ NA SLOVENSKU

Copyright © Verman group s.r.o. Všetky práva vyhradené. Verman group si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

 

Vyjadri svoj názor

x diskusia