Slovák žijúci v Taliansku robí skvelé meno Slovensku. Jeho tvorbu neprehliadnete

 

O tom, že Slováci sú šikovní, niet pochýb. No iba samotná šikovnosť nikoho neuživí, pokiaľ trh nepozná a neocení skutočnú hodnotu orginálnych výrobkov. A tak mnoho Slovákov hľadá a skúša šťastie v zahraničí, kde je na umenie a ručnú prácu iný pohľad. Štefan Uhlár je jedným z nich, ktorý žije a tvorí v Taliansku.

Štefan predstavuje svoju pýchu – Minotaura

Popis Minotaura:

Minotaurus je vysoký 360 cm s celkovou hmotnosťou približne 1200kg. Socha je vytvorená z desaťtisícov kúskov plechu – čo bol najprv odpadový materiál určený do šrotu. Keď bol Minotaur z polovice hotový, minul sa mi tento odpadový materiál a tak som začal strihať nový plech zámerne, aby som dielo dokončil. Pracoval som na ňom tri roky po víkendoch, keď sa dalo tak hodinku – niekedy aj dve po tom, ako som zavrel svoju dielňu a zvýšil mi čas.

Osobne mám veľmi rád Grécku mytológiu – asi pred desiatimi možno aj viac rokmi som robil sochu Ikara, no a k Minotaurovi teraz plánujem urobiť aj Kentaura, samozrejme adekvátne veľkého, aby spolu utvorili zaujímavé súsošie.

Fotografie sochy Minotaura sú z výstavy v roku 2014, kde bol predstavený prvýkrát verejnosti. Na dielo bol veľký ohlas, čo ma veľmi potešilo. Nie je to však socha, čo sa páči všetkým, starí ľudia si myslia, že je to diabol a pomenovanie Minotaurus im nič nehovorí a deti zase plačú lebo sa ho báli.

Fotogaléria:

Slovak zijuci v Taliansku robi skvele meno Slovensku9Slovak zijuci v Taliansku robi skvele meno Slovensku8Slovak zijuci v Taliansku robi skvele meno Slovensku7Slovak zijuci v Taliansku robi skvele meno Slovensku6Slovak zijuci v Taliansku robi skvele meno Slovensku5Slovak zijuci v Taliansku robi skvele meno Slovensku4Slovak zijuci v Taliansku robi skvele meno Slovensku3Slovak zijuci v Taliansku robi skvele meno Slovensku2

 

Páčil sa Vám článok? ? Zdieľajte ho alebo nižšie zanechajte svoj odkaz.

Tu mohol byť aj Váš článok. Prezentujte svoju tvorbu – ukážte sa ľuďom  i Vy.

Kontaktujte nás na : info@remeselnikzoslovenska.sk

 

© 2016 PODPORME REMESLÁ NA SLOVENSKU

Copyright © Verman group s.r.o. Všetky práva vyhradené. Verman group si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

 

 

Vyjadri svoj názor

x diskusia