Remeslo nie je “hand made”. Mnoho ľudí si mýli pojmy. Súhlasíte?

 

Každý remeselník sa nahnevá, ak niekto jeho tvorbu pomenuje výrazom “hand made” alebo ho radí do kategórie “hand made”. Hand made je anglické pomenovanie pre ručnú prácu. Nie pre remeslo. Tento výraz sa už na Slovensku tak udomácnil, že už si to ľudia ani neuvedomujú. Ručná práca je všeobecný pojem.

Odporúčame :  Predaj vlastných výrobkov na jarmokoch a trhoch bez živnosti. Prečítajte si podmienky k predaju

Remeslo je remeslo. Žiadne hand made

Označenie “hand made” používajú ľudia, ktorí nie sú priamo remeselníci, prípadne ľudia, ktorí pracujú s rôznymi technikami a označujú ju pod “ručnú tvorbu” a teda “hand made” – pričom sa aj oni chcú predstavovať ako remeselníci. Patria sem napr. rôzne servítkové techniky, navliekanie gorálok na niť a vytváranie náramkov, či šúľanie papierových ruličiek a z nich výroba rôznych košíkov (nasiaknutých lepom, chemikáliami) a podobne. Remeslo má svoju definíciu, históriu a čo je hlavné aj regionálne rozdiely a vývoj v daných oblastiach.

Viac o remesle sa dočítate v nasledovnom článku:

 

O tom ako je fráza “hand made” médiami prezentovaná a aké rôzne významy sa jej kladú, viete isto aj vy svoje.

Aké sú vaše skúsenosti s označovaním remeslá frázou “hand made”? Páči sa vám to? Vyjadrite sa v komentároch pod článkom. 

 

 

Páčil sa Vám článok? ? Zdieľajte ho alebo nižšie zanechajte svoj odkaz.

Tu mohol byť aj Váš článok. Prezentujte svoju tvorbu – ukážte sa ľuďom  i Vy.

Kontaktujte nás na : info@remeselnikzoslovenska.sk

 

© 2017 PODPORME REMESLÁ NA SLOVENSKU

Copyright © Verman group s.r.o. Všetky práva vyhradené. Verman group si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

 

 

Vyjadri svoj názor

x diskusia