Remeselníčka Miriam Bajkai, ktorá si splnila sen. Svoju tvorbu zvečnila v dvojjazyčnej knihe Čarovnica

 

Kniha plná drevenej lásky..

Taký je názov knihy, ktorá v tomto čase prichádza na slovenský knižný trh. Cesta remeselníčky, ktorá svojimi rukami tvorí malé srdiečka plné lásky, snov a túžob.

Aká bola a je cesta autorky? Mňa? Neľahká, tŕnistá, ako cesty toľkých iných ľudí

Boli časy, keď som ako matka malého dieťaťa nemala dať čo do úst. Život to tak zariadil, potom boj o vlastné dieťa, ktorý trval niekoľko rokov a ďalšie neľahké zastavenia v živote. Kedy som začala tvoriť srdiečka, už tak naozaj? Prišla ďalšia životná skúška, zlá zákerná rakovina, boj mojej matky o život a vtedy som sa vrátila k tvorbe sŕdc, anjelov, lebo keď je chvíľa ťažká, duša človeka sa prerodí a hľadá útechu, POMOC, a je to jedno kde.

miriam bajkai kniha carovnica 1

Ja som ju našla v dreve, do tých malých kúskov drievok vkladám všetko čo cítim

Nie raz sa na mňa obrátia ľudia s otázkou „urob mi srdce”, „toto ma čaká”, „po tom túžim”, „anjela hľadám” … A ja chytám do rúk drievko a spájam svoje cítenie s potrebami iných ľudí, lebo čo je to, ak nie potreba, mať srdce plné lásky?

A tak vznikla aj kniha „ČAROVNICA”

Všetko, čo vytváram som, zhrnula do tejto malej nežnej knihy. Veľakrát my ľudia písali „nedáš tie svoje veršíky do knihy?” Chceli by sme ich mať, a tak aj vďaka vám priatelia vzniklo toto knižné dielko. Takýto je príbeh, ako  sa z obyčajnej ženy – remeselníčky aj skoro spisovateľka stane. Nie je to cesta ľahká, popri práci, a starostlivosti o dcérku, domácnosť, som si po nociach ukradla čas na realizáciu knižky, plnej drevenej lásky. Keďže srdcia neraz často za hranice našej vlasti odlietajú, rozhodla som sa veršíky preložiť aj do Anglického jazyka, aby pozdrav zo Slovenska aj do cudzích krajín mohol letieť.

miriam bajkai kniha carovnica 2

miriam bajkai kniha carovnica 3

Kde môžte nájsť moju knihu ČAROVNICA – THE WOOD SHAMAN ?

V prvom rade u mňa na mojej stránke Čarovnica a hlavne ak chcete venovanie, čo s potešením prijímam. Potom čoskoro si ju budete môcť zakúpiť aj v kníhupectvách Pantha Rei ako aj v iných obchodíkoch.

Raz mi jeden priateľ povedal: „Závidím Ti tú vieru v srdiečka“, a ani nevedel ako presne to vyjadril. „Viera v srdiečka“ – sama by som to lepšie nepovedala.

Tak otvor svoje srdce a ver tak ako ja. Čo srdcom do sveta dáš, to sa Ti 100-násobne vráti …
……………………..
Once, a friend of mine told me: “I envy your faith in those hearts” and he did not realize how accurate he was when saying “faith in those hearts”; I could not have put it better myself.

So open your heart and believe the way I do. “The things you create for the world with heart” will be returned to you a hundred times …

 

Mám záujem o knihu

 

miriam bajkai kniha carovnica 6

miriam bajkai kniha carovnica 5

 

 

Miriam Bajkai – autorka knihy Čarovnica

 

 

 

 

 

 

Knihu Čarovnica si možete objednať v predpredaji => www.facebook.com/CAROVNICAA

 

 

Páčil sa Vám článok? ? Zdieľajte ho alebo nižšie zanechajte svoj odkaz.

Tu mohol byť aj Váš článok. Prezentujte svoju tvorbu – ukážte sa ľuďom  i Vy.

Kontaktujte nás na : info@remeselnikzoslovenska.sk

 

© 2017 PODPORME REMESLÁ NA SLOVENSKU

Copyright © Verman group s.r.o. Všetky práva vyhradené. Verman group si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

 

Vyjadri svoj názor

x diskusia