Pozor na PODVODNÍKA z Rožňavy: Tomuto “REMESELNÍKOVI” už naletelo mnoho ľudí. Prišli o stovky až tisícky eur

 

Vydáva sa za remeselníka, ktorý pracuje s drevom, odborníka a pritom vedome klame a zavádza ľudí. Vezme zálohy a výrobky dodá len vo veľmi málo prípadoch. Aj to v preložených termínoch a v zlej kvalite. Reklamácie, či kontroly od úradov ho tiež netrápia. Podvedení zákazníci riešia políciu a spájajú svoje sily. V celom tomto procese mu asistuje aj jeho partnerka.

Zákazníci ho našli aj na Facebooku

Svojich zákazníkov našiel predovšetkým na Facebooku v remeselných skupinách, kde sa vydával za remeselníka, ktorý vyrába nábytok na mieru. Aj ho vyrábal. No zrejme chuť podvádzať bola silnejšia, ako čestne pracovať. Remeselník pod menom Laci Urban z Rožňavy tak našiel nový biznis – bral iba zálohy a sľúbený tovar dodal iba sporadicky. Oklamaných ľudí je viac, ako dosť. Vznikajú tak rôzne diskusie a varovania, kde si ľudia navzájom radia a spájajú sa proti remeselníkovi z Rožňavy. V podvodoch mu asistuje aj jeho priateľka, ktorý vystupuje pod menom – Andrea Simanová.

Jedna z diskusii na Facebooku v skupinePodporme remeslá na Slovensku (zdroj)

laci urban podvodnik

 

Odporúčame :  Značka Štebotavo, ktorá sa prezentuje ako "vyrobené vlastnými rukami", je naozaj taká aj v skutočnosti?

Jeho štýl komunikácie so zákazníkom bola vo väčšine prípadoch identická.

“Som chorý” alebo “mám zlomeninu a maródim”. Samozrejme, ten kto nič netušil a má srdce na mieste, tak si povie, že v poriadku prajeme vám skoré uzdravenie, pričom doba dodania sa opäť predĺži. No ako sa hovorí “lož má krátke nohy”, tieto fígle klienti postupne prekukli.

laci urban podvodnik 1

Vyrobené diela remeselníkom Urbanom boli vždy s nejakou chybičkou krásy alebo neboli dodané v jednej montáži. Reklamácie sa vybavovali taktiež s veľkou nevôľou z jeho strany. Aj v tomto prípade hral mŕtveho chrobáka veľmi rád.

laci urban z Roznavy

alebo

laci urban diskusia

Pripomeňme si jeho začiatky

Laci Urban mal peknú tvorbu a ľudia si ho navzájom odporúčali. Prevažne to boli ľudia mimo mesta Rožňavy. Takouto formou sa prezentoval na facebooku aj v našej skupine – Podporme remeslá na Slovensku. Preto nám nie je jasné, kde sa stala chyba, keďže objednávky po jeho práci boli. Bolo ich viac a remeselník nezvládol ten počet objednávok? Poisťoval si ich zálohami, aby si to ľudia nerozmysleli? Kde je pravda, vie len samotný Laci Urban.

laci urban stolar podvodnik

Odporúčania na Laciho Urbana vyzerali nasledovne:

laci urban dis

alebo aj takto:

laci urban diskusia 1

V Rožňave a jej okolí je Laci Urban zrejme známa “firma”

laci urban roznava

Mnoho z vás si isto všimlo aj dátumy pri obrázkoch, ktoré sú už staršieho dáta, prípadne prečo sme nekonali skôr, aby sme tejto situácii predišli a zabránili? Preverovali sme si informácie aj my, v momente keď sme zistili, že sa jedná o zavádzanie a klamanie členov skupiny – remeselník Laci Urban bol blkonutý už v roku 2016. Reakcie a sklamanie z objednávok pretrváva u niektorých ešte dodnes v roku 2017.

Aj vy ste boli oklamaní spomenutým remeselníkom? Pozrite si diskusie na tomto odkaze -> diskusia laci Urban

Veľmi neradi publikujeme negatívny obsah o remeselníkoch a ich nečestných aktivitách, žiaľ boli sme donútení okolnosťami reagovať na vzniknuté diskusie v našej skupine na Facebooku a šíriť túto informáciu ďalej medzi ľudí. Preto prosíme o zdržanie sa urážok na adresu iných remeselníkov, ktorí ak aj v prípade nedodržania sľúbeného termínu alebo reálnej choroby, či úrazu nedodajú tovar včas – sa nestávajú automaticky podvodníkmi. Ďakujeme za pochopenie a za to, že aj naďalej PODPORUJETE SLOVENSKÉ!

 

Zdroj: Podporme remeslá na Slovensku

 

Páčil sa Vám článok? ? Zdieľajte ho alebo nižšie zanechajte svoj odkaz.

Tu mohol byť aj Váš článok. Prezentujte svoju tvorbu – ukážte sa ľuďom  i Vy.

Kontaktujte nás na : info@remeselnikzoslovenska.sk

 

© 2017 PODPORME REMESLÁ NA SLOVENSKU

Copyright © Verman group s.r.o. Všetky práva vyhradené. Verman group si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Vyjadri svoj názor

x diskusia