Peter Velička: Kachlová pec navodzuje duševnú pohodu

 

S kachliarstvom som sa zoznámil už viac ako pred desaťročím. Najskôr som pracoval ako pomocník u miestneho kachliara. Po preskočení iskry medzi mnou a týmto nezvyčajne krásnym remeslom, som absolvoval výučbu a následne zložil odborné skúšky na SOŠ v Košiciach.

A tak som sa stal kachliarskym majstrom

a o „pár“ dní si založil živnosť. Od roku 2013 podnikám pod názvom ako Flama ecol s.r.o. Po celé svoje pôsobenie sa pohybujem po celom Slovensku i Česku, z času na čas i v Rakúsku a Belgicku. Svoje služby som však poskytoval i vo Francúzku a Slovinsku. Vzdialenosť pre mňa nepredstavuje prekážku. Pokiaľ je vôľa i na druhej strane a hľadá sa niečo nekonvenčné, rád sa zhostím výzvy.

Chcem, aby moje práce boli precízne, aby plnili svoju funkciu po desaťročia a zákazník ich mohol spokojne užívať. Preto sa pravidelne zúčastňujem na rôznych školeniach a prednáškach, ktoré obohacujú moje poznatky. Každé dielo je originál. Preto treba so zákazníkom prediskutovať možnosti a predstavy, na základe ktorých sa vytvorí návrh a vizualizácia s cenovou ponukou. Doposiaľ som zrealizoval a zúčastnil sa pri stavbe viac ako 500 diel. Medzi moje srdcové realizácie patrí stavba tradičných kachľových pecí v spojení s hlinou.

Odporúčame :  Michal Fojcík: Vytvoril som produkt, ktorý je priamou konkurenciou klasickým obkladom kameňa, tehly alebo dreva. STAMP®

S hlinou podobne rád tvorím i povrchové úpravy v interiéroch

V mojom vývoji sa snažím posúvať k prírodným materiálom a technológii stavania z nich. Zaujímam sa aj o zdravé bývanie. Kachľové pece patria medzi najzdravšie vykurovanie. Prirovnáva sa k slnečnému žiareniu.

Kachlová pec navodzuje duševnú pohodu. Takisto napomáha k zmierňovaniu zdravotných ťažkostí ako napríklad nádchy, prechladnutia a reumy, pretože nevytvára tzv. tepelné zóny. Toto vykurovanie je prospešné pre alergikov a astmatikov. A v efektívnosti vykurovania nemajú zatiaľ žiadnu konkurenciu – zohrejú totižto dvakrát. Prvýkrát pri rúbaní dreva a druhý krát pri jeho spálení 🙂

Kontakt na kachliara : Flama ecol,s.r.o. Stred 420 023 54 Turzovka

email: info@flamaecol.sk , tel.kontakt: +421 915 828 627

web: www.flamaecol.sk, www.krbyshop.sk

Fotogaléria tvorby:

 

autor: Peter Velička

 

 

Páčil sa Vám článok? ? Zdieľajte ho alebo nižšie zanechajte svoj odkaz.

Tu mohol byť aj Váš článok. Prezentujte svoju tvorbu – ukážte sa ľuďom  i Vy.

Kontaktujte nás na : info@remeselnikzoslovenska.sk

 

© 2017 PODPORME REMESLÁ NA SLOVENSKU

Copyright © Verman group s.r.o. Všetky práva vyhradené. Verman group si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Vyjadri svoj názor

x diskusia