Patrik Rybnický: Mladých práca naozaj baví. Som toho dôkazom

 

Volám sa Patrik Rybnický a som umelecký kováč samouk, mám 18 rokov a zaujímam sa o kováčstvo od svojich 15-tich rokov. Ku kováčskemu remeslu ma priviedol môj dedko, ktorý bol zlievač kovov a mal menšiu dielňu, kde zváral brány. Mňa kováčstvo chytilo za srdce pozeraním sa na videá na youtube a neskôr ma inšpiroval aj majster Vladimír Eperješi.

Odporúčame :  Známy umelecký kováč vyrobil pre svojho kamaráta zaujímavý darček. Auto v autoumývarke

Rád tvorím diela, ktoré si sám vymyslím a navrhnem

No dávam prednosť aj návrhom od zákazníka – vyrobím mu niečo, čo si navrhne sám alebo niečo z internetu, či z fotky, ale stále sa snažím dodať tomu niečo vlastné. Chcem dokázať ľuďom, že aj mladý chlapec ako ja, vie pracovať a vie sa držať jedného z najstarších remesiel. Navštevujem rôzne akcie a remeselné podujatia.

Nedávno som navštívil bardejovský jarmok

Kde som sa so svojimi dielami vôbec prvýkrát odprezentoval. Najčastejšie vyrábam kované ruže, pri ktorých mi pomáha aj moja priateľka. Ona ich farbí a patinuje – ide jej to lepšie ako mne 🙂 Rád by som sa odprezentoval aj touto formou a ukázal, že mladých práca naozaj baví. Som toho dôkazom.

Fotogaléria:

autor: Patrik Rybnický

 

 

Páčil sa Vám článok? ? Zdieľajte ho alebo nižšie zanechajte svoj odkaz.

Tu mohol byť aj Váš článok. Prezentujte svoju tvorbu – ukážte sa ľuďom  i Vy.

Kontaktujte nás na : info@remeselnikzoslovenska.sk

 

© 2017 PODPORME REMESLÁ NA SLOVENSKU

Copyright © Verman group s.r.o. Všetky práva vyhradené. Verman group si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

 

 

Vyjadri svoj názor

x diskusia