Najchutnejšie slovenské gazdovské a remeselné produkty na jednom mieste

 

Internetový portál naRinku.sk poskytuje priestor pre inzerciu lokálnych farmárskych a remeselných produktov na online tržnici. Predávajte z dvora prostredníctvom internetu.  

Rínok

Keď sa povie slovo „rínok“, určite sa vám vynoria v mysli staré námestia s miestnym trhom, aké bývali kedysi. Čerstvé produkty, ktoré sme mali na dosah, boli skutočne vyhľadávané. A hoci v dnešnej dobe už máme doslova na každom kroku obchody a nákupné centrá, veľa ľudí si stále potrpí na čerstvosť a kvalitu a zájdu radšej na trh.

Presne takúto možnosť vám poskytuje aj naRinku.sk, kde si pohodlne online môžete zaobstarať  poctivé potraviny a naozaj kvalitné farmárske produkty, na aké ste boli vždy zvyknutí.

Kvalitné lokálne potraviny

Tou najlepšou voľbou je podporovať kvalitné lokálne potraviny a ich producentov: malých rodinných farmárov. A prečo? Pretože plodiny sa k ľuďom dostávajú v naozaj krátkom čase po ich zbere a tak sa zabráni ich prepravovaniu na ďalšie miesta a ich následné skladovanie. Udržia si preto dlhšie svoju kvalitu a čerstvosť.

Ľudia milujú domáce produkty, resp. gazdovské výrobky. Či už sa jedná o čerstvý syr, mlieko, iné mliečne výrobky, včelí med alebo sezónne ovocie či zeleninu. Niet nad čerstvé, chutné a lahodné domáce potraviny, ktoré nezaváňajú umelinou či chemikáliami.

Predaj z dvora

Úplným základom dnešného poľnohospodárstva by mal byť určite predaj z dvora. Priamy kontakt zákazníka a farmára, ktorý ponúka svoje farmárske produkty. Na nich totiž každý vidí, že sú pestované s láskou a skutočne nie je nič lepšie, ako podporiť miestneho farmára.

A práve to je primárnym poslaním stránky naRinku.sk. Presvedčiť ľudí, že skutočne kvalitné a čerstvé domáce potraviny sú stále ľahko dostupné.

Výhody predaja z dvora:

  • farmár vyrába produkty z vlastných surovín,
  • pri výrobe používa vlastnú receptúru,
  • celý proces prebieha na Slovensku,
  • produkty sa vyrábajú prevažne ručne,
  • farmár ich predáva priamo konečnému spotrebiteľovi,
  • sú to naozaj poctivé potraviny, ktoré sú vždy čerstvé a kvalitné.

 

Poznaj svojho farmára

Väčšinu farmárov a dodávateľov môžete navštíviť osobne, vidieť gazdovský dvor a dozvedieť sa viac o pestovaní, chove, výrobe a príprave produktov ponúkaných prostredníctvom naRinku.sk. Určite budete mať väčšiu istotu v kvalite potravín, keď výrobcu, teda farmára, budete poznať osobne.

Hlavne vtedy, keď sa mu budete môcť pozrieť priamo do očí alebo sa prejsť jeho poľami, na ktorých boli potraviny dopestované.

Slovenskí pestovatelia a výrobcovia

Slovenskí farmári to majú v dnešnej dobe trochu ťažšie ako tomu bolo v minulosti. Obchody lákajú zákazníkov na rôzne zľavy a mnohí im nakoniec aj podľahnú.. Najmä z tohto dôvodu je veľmi dôležité ďalej podporovať slovenských pestovateľov, výrobcov, resp. miestnych farmárov.

Miestni hospodári, ktorí predávajú svoje produkty priamo spotrebiteľom, nemusia využívať prostredníkov a môžu tak za svoje výrobky dosať vyššiu cenu. A to je spôsob, ktorý zabezpečuje farmárskym rodinám, aby boli schopné udržovať tradície a pokračovať v obhospodarovaní svojej pôdy. A každý si rád predsa za kvalitu čo-to priplatí, no nie?

Čerstvé potraviny

Plodiny z vášho okolia sú zberané v tej najlepšej zrelosti. Dostanú sa k vám rýchlo, čo znamená, že čím je doba, behom ktorej sa potraviny z farmy dostanú na váš stôl kratšia, tým je menšia pravdepodobnosť, že sa zníži ich kvalita a čerstvosť. Čerstvé potraviny strácajú najviac zo svojich nutričných hodnôt behom 48 hodín po zbere.

Na našej stránke naRinku.sk môžete nájsť napríklad čerstvý syr, mlieko, domáce vajcia, mäsové výrobky alebo kváskový pšeničný chlieb upečený metódou našich starých mám a mnoho ďalších skvelých produktov.

Malé rodinné farmy

Rodinné farmy a hospodári z vášho regiónu sa nikam neschovávajú a berú zodpovednosť k zákazníkovi veľmi vážne. Treba tiež spomenúť, že sú majstri vo využívaní pestovateľských metód šetrných k životnému prostrediu. Farmy totiž obklopujú lúky, lesy, potoky a rybníky a to všetko poskytuje dobré životné podmienky aj pre život zvierat.

Možnosť zlepšiť svoje prostredie a vypestovať si čerstvé bylinky, zeleninu, ovocie alebo okrasné rastliny poskytujú ľuďom aj tzv. komunitné záhrady. Sú to časti pozemkov premenené na záhrady, o ktoré sa spoločne stará skupinka ľudí. Ich cieľom je vyplniť si voľný čas alebo si skrášliť svoje okolie a dopestovať vlastné plodiny.

Lokálna ekonomika potrebuje podporu

Cielené nákupy kvalitných produktov od lokálnych výrobcov vám umožnia v niektorých prípadoch aj ušetriť, pretože nakupujete priamo od producentov, a tým skracujete distribučný reťazec. Do ceny väčšiny lokálnych produktov sa tiež nepremietajú vysoké náklady na reklamu a propagáciu.

Ekologické poľnohospodárstvo predstavuje progresívny trend v hospodárení, ktorého cieľom je produkovať kvalitné a zdravé biopotraviny bez použitia syntetických pesticídov a hnojív a s dodržaním vhodného a kvalitného životného prostredia chovaných zvierat.

Veríme, že sme vás presvedčili o tom, že miestnych farmárov treba podporovať. Stačí si už len kliknúť na naRinku.sk a vybrať si to, čo vám doma chýba alebo na čo máte chuť.

 

Prejsť priamo na webstránku naRinku.sk

 

 

Páčil sa Vám článok? ? Zdieľajte ho alebo nižšie zanechajte svoj odkaz.

Tu mohol byť aj Váš článok. Prezentujte svoju tvorbu – ukážte sa ľuďom  i Vy.

Kontaktujte nás na : info@remeselnikzoslovenska.sk

 

© 2018 PODPORME REMESLÁ NA SLOVENSKU

Copyright © Verman group s.r.o. Všetky práva vyhradené. Verman group si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

 

Vyjadri svoj názor

x diskusia

Pridaj komentár