Michal Fojcík: Vytvoril som produkt, ktorý je priamou konkurenciou klasickým obkladom kameňa, tehly alebo dreva. STAMP®

 

Michal Fojcík vedie remeselnú firmu, ktorá pomáha ľuďom ušetriť pri prerábkach ich domovov množstvo peňazí. Vytvoril produkt, ktorý je priamou konkurenciou klasickým obkladom kameňa, tehly alebo dreva. Pomocou ich produktov STAMP ľudia po celom Slovensku lacno razia vlastný obklad. Využívajú ich pri modernizácii exteriéru aj interiéru domov, chát, penziónov, či reštaurácií. Človek doslova každou realizáciou šetrí stovky eur voči klasickému obkladu. Táto technika nás zaujala a tak sme Michala Fojcíka pozvali na rozhovor a dokonca sme pre našich čitateľov získali dve výhody. Prečítajte si tento veľmi zaujímavý rozhovor.

Dobrý deň Michal, môžeme si tykať?

[úsmev] Jasné Marek, ja som Michal. Ahoj.

Michal, môžeš mi prosím ťa bližšie vysvetliť, o akú techniku sa jedná?

No pozri sa. Toto je STAMP:

Michal Fojcik vytvoril som produkt STAMP nahrada obkladu (7)

Vieš aký je rozdiel medzi formou a raznicou? Do formy leješ betón a vyťahuješ obklad, ktorý lepíš na stenu. Naopak raznicou sa odtláča daný vzor priamo na stenu do hmoty. Hmotu natiahneš na stenu a za vlhka do nej razíš, až kým máš obklad na celej stene. Na dokončenie obkladu v rozumnom čase teda nepotrebuješ platiť za 15 ks foriem, ale postačí ti naša jedna raznica. Rozdiel je v myšlienke.

Vďaka našej výrobnej technológii STAMP® Perfect detail je vykreslenie vzoru dokonalé. Pri razení sa vykresľujú aj tie najmenšie detaily. Po vymaľovaní farbou pôsobí obklad úplne prirodzene a je na nerozoznanie od klasického obkladu. Razenie je veľmi intuitívne a trúfnem si povedať, že takýto obklad si dokážeš spraviť aj ty sám 😉

Asi najviac ti o technike razenia povedia naše inštruktážne videá. Tie získa zdarma každý zákazník ako bonus po objednávke. V nich je videonávod na všetko. Od zamiešania hmoty, cez razenie až po maľovanie. Všetko s cieľom naučiť človeka, ktorý s tým nikdy nerobil, vytvoriť vlastnými silami nádherný obklad. Toto je malá ochutnávka z nich: VIDEO

Super. Zaujímali by ma tvoje začiatky. Aké boli?

Začiatky neboli jednoduché. Celé to začalo pred desiatimi rokmi, keď sme v našej rodine museli zavrieť dva obchody farby laky. Jeden z nich mal môj otec od roku 1992. Ako mladý chalan som sa chcel postaviť na vlastné nohy. Tak som musel začať robiť s tým, čo som mal a tam, kde som bol. Teda s ničím a úplne od nuly 🙂 Mal som len odhodlanie, nadšenie, víziu a pevnú vôľu.

Kedže o farbách som už vtedy vedel mnoho, rozhodol som sa vytvoriť eshop s farbami. Požičal som si peniaze na notebook, doménu efarby.sk a dal naprogramovať eshop. Vytvoril som v tej dobe úplne prvý eshop s farbami na svete. Nebolo sa kým inšpirovať a tak som si celý koncept vymyslel sám.

Postupne časom eshop narastal a naberal na sile. Dnes sa z efarby.sk stali najdominantnejšie internetové farby laky na Slovensku, ktorým dôveruje najviac zákazníkov. No a so STAMPom a myšlienkou raziť obklad, ktorý si človek sám vymaľuje, sme prišli v roku 2015. Nápad ma veľmi nadchol. Rozhodol som sa otestovať, či bude o produkt záujem. Vymyslel som mu značku STAMP® a zaradil ho do predaja na efarby.sk. V tomto čase sme v predaji mali len jeden vzor: Stamp lámaný kameň.

Chcel som zistiť, či oň ľudia budú mať záujem. Nečakal som však to, že ním strhnem tak obrovskú pozitívnu vlnu. Hneď ako ľudia uvideli, čo produkt dokáže, ho chceli mať a vyskúšať. Doslova sme nestíhali dodávať a tak sme museli otvoriť vlastnú výrobu. Teraz už máme produkciu úplne pod kontrolou. Všetky objednávky idú v top kvalite. Expedujeme v deň objednávky priamo zákazníkovi alebo našim veľkoobchodným partnerom.

Kto sú zákazníci pre produkty STAMP?

Jednoznačne klasická rodina, majiteľ penziónu alebo reštaurácie. Je to žena alebo muž, ktorý chce ušetriť pri prerábke. Chce si zmodernizovať domov, či svoju prevádzku krásnym a kvalitným obkladom.

Pomocou Stampu si dokončí sokel na fasáde rodinného domu. Začne ho to baviť a preto, keď dokončí práce vonku, už vymýšľa, čo by spravil ďalšie. Vezme ten istý STAMP a spraví si krásne dominantnú stenu v obývačke. Pod obklad skryje všetky káble od televízie a domáceho kina. Telku si podsvieti led pásikom a zavesí na stenu. Po práci si sadne, otvorí pivko a v duchu si povie: Tak toto sa mi fakt podarilo, som na seba hrdý. Ešte dostane pusu a pochvalu aj od svojej manželky a s pocitom dobre vykonanej práce večer zaspí 🙂

Keď o tom takto hovoríš, začína sa mi to páčiť ešte viac 🙂 Mňa by však zaujímalo, akú živostnosť má takýto obklad?

Zatiaľ všetky realizácie, či naše alebo zákaznícke, sú kvalitatívne na vyššej úrovni, než je tomu u krehkých sadrových obkladoch. Do tých cez špáry v zime nateká voda, mrzne a obklad odpadáva. Naopak STAMPom sa razí do hmoty, ktorá keď uschne, tak sa správa ako monoblok. To znamená, nie sú na ňom špáry a hmota stvrdne úplne na kameň. Následne sa vymaľuje farbami, ktoré obkladu Stamp poskytnú dokonalú ochranu voči UV žiareniu a poveternosti. Aj čo sa týka šírky farebného portfólia je možností oveľa viac ako pri bežnom obklade.

Väčšinou máme s našimi zákazníkmi tak blízky vzťah, že po realizácii nám posielajú nadšené fotografie z ich prác. Za tie sme im nesmierne vďační a ďakujeme im za to. Fotografie potom ukazujeme ďalším ľudom, ktorí o tejto technike ešte nepočuli a pomáhame zase ďalším Slovákom šetriť rodinný rozpočet. Máme za sebou kopec vlastných aplikácii, ktoré chodíme pravidelne kvalitatívne kontrolovať. A môžem povedať, že všetky sú bez vážnejších porúch. Dovolím si tvrdiť, že takýto obklad má životnosť od 10 rokov viac v závislosti od použitej hmoty a farby.

A ako si človek môže objednať STAMP?

Ak ste človek, ktorý rád nakupuje cez internet, tak odporúčam náš eshop efarby.sk. Nájdete tu všetky druhy, ktoré vyrábame. Najpredávanejší je tento Stamp Lámaný kameň: www.efarby.sk/stamp-lamany-kamen/

Ak radšej nakupujete v klasických obchodoch, tak si pozrite zoznam našich veľkoobchodných partnerov a kúpte si Stamp priamo u nich. Zoznam nájdete na našej stránke: www.najlacnejsiobklad.sk

Michal, ďakujem za rozhovor. Vieš na záver pre našich čitateľov, ktorí majú záujem produkt kúpiť, dať nejakú výhodu len pre nich?

Ďakujem aj ja. Hmm … áno mám. A dokonca sú to dve výhody.

Ako prvú viem poskytnúť na objednávku Stampu dopravu zdarma po celom Slovensku. Táto výhoda sa vzťahuje len pri nákupe čiernych profesionálnych razníc STAMP®. Zľava platí len na objednávku cez eshop -> efarby.sk

Pri vypĺňaní nákupného košíka je potrebné do poznámky uviesť heslo: Re498meselník-doprava-zdarma. Takto vyplnenú objednávku nám odošlite. Cenu za dopravu Vám odpočítame dodatočne.

A druhá výhoda je tento dokument na stiahnutie zdarma: Ako vytvoriť vlastný obklad za zlomok ceny. Kliknite a stiahnuť si ho môžete zdarma tu => https://akcia.efarby.sk/dokument-zdarma-stamp/

Fotogaléria 

autor: Michal Fojcík

 

Michal Fojcik efarby stamp

 

Michal Fojcík

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám článok? ? Zdieľajte ho alebo nižšie zanechajte svoj odkaz.

Tu mohol byť aj Váš článok. Prezentujte svoju tvorbu – ukážte sa ľuďom  i Vy.

Kontaktujte nás na : info@remeselnikzoslovenska.sk

 

© 2016 PODPORME REMESLÁ NA SLOVENSKU

Copyright © Verman group s.r.o. Všetky práva vyhradené. Verman group si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Vyjadri svoj názor

x diskusia