Martin Báby: Výrobky z kože prepracované do najmenších umeleckých detailov pod značkou Martin Leather

 

1. Základná pánska peňaženka

Snažím sa vyrábať peňaženky, ktoré sú nezničiteľné. Pri výrobe používam len tú najkvalitnejšiu hovädziu hladenicu, nite, farby, oleje a vosky. Základná pánska peňaženka je celá vyrobená s hladenice hrubej 1 mm. Každý jeden diel je ručne zafarbený vlastnými zmesami odtieňov profesionálnymi farbami Fiebing´s, ošetrený olejom z anglickej produkcie a samozrejme ručne zošitý 0,8 mm hrubou niťou z Japonska. V základe peňaženka pozostáva zo 4 priečinkov na karty, jedným tajným priečinkom, kapsou na mince a veľkým priestorom na bankovky.

Zakladna panska penazenka 1

Zakladna panska penazenka 2

Zakladna panska penazenka 3

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

2. Veľká pánska peňaženka (Urban)

Neviem prečo sa veľa ľudí bojí ísť do väčšej peňaženky. A pritom nosenie takejto peňaženky je úplne pohodlné a bezproblémové. Peňaženka má rozmery cca 16,5 x 10 cm. Dokonale sa zmestí do zadné vrecka rifiel a jej nosenie je pohodlné pretože, čo získala na veľkosti – stráca na hrúbke. Pri práci je použitá koža hrubá 1 mm, samozrejme ručne farbená. Každý jeden diel je ručne šitý a prepracovaný. Peňaženka obsahuje aj jeden veľký priestor na mince, ktorý ma zapínanie na zips. Ale nie hocijaký zips, ale zips značky YKK, čo je Ferrari medzi zipsmi, ako inak made in Japan. Do peňaženky sa zmestia bankovky (do 50 euro) pekne narovnané. Tento typ peňaženky vyrábam v rôznych variáciách.

Velka panska penazenka (Urban) 1

Velka panska penazenka (Urban) 2

Velka panska penazenka (Urban) 3

3. Dámska peňaženka Gaia

Každá správna dáma musí mať poriadnu peňaženku, ktorá upúta pozornosť. Nasledovná peňaženka je vyrobená z vonkajšej hrubej kože 2 mm a ostatné priečinky z kože hrubej 1 mm. Rozmery peňaženky 18 x 9cm ju predurčujú na nosenie všetkého možného aj nemožného. Peňaženka je plná rôznych priečinkov, oddelení a samozrejme aj skutočne s veľkým priestorom na mince so zapínaním ako inak na zips YKK.

Damska penazenka Gaia 1

Damska penazenka Gaia 2

Odporúčame :  Fotogaléria: Vladimír Kostelanský a jeho tvorba nožov a sekier. Pri jej prehliadnutí sa zamiluje každý chlap

4. Peňaženky z kolekcie “SLIM”

Bolo potrebné vytvoriť niečo aj pre ľudí, ktorí obľubujú tenučké peňaženky. Preto som sa pustil do návrhu a zhotovenia niečoho tenkého. Prvá z peňaženiek nesie názov Legend. Je to maximálne jednoduché riešenie. Do peňaženky sa zmestí bezmála 8 kariet a veľa bankoviek. Celá peňaženka je vyrobená z kože hrubej 1 mm a priečinky sú taktiež z 1 mm hrubého materiálu, ale ručne vytenšovaného na okrajoch na cca 0,5 mm. Druhá peňaženka má trošku inak riešené priečinky. Po oboch stranách sú dva priečinky na karty pričom pod každou stranou je veľký priestor na hocijaké vizitky, účtenky, zápisky a pod.

Penazenky z kolekcie SLIM 1

Penazenky z kolekcie SLIM 2

Penazenky z kolekcie SLIM 3

Penazenky z kolekcie SLIM 4

5. Kožený opasok

Snažil som sa vytvoriť opasok aký tu ešte nebol. Jednoducho niečo extra odolné. Ako jeden z prvých som začal používať kožu hrubú 4,5 – 5 mm. Medzi rečou, takáto koža sa používa na konské postroje. Vyberám len tu najkvalitnejšiu kožu z krupónu. Na túto tému by som mohol napísať tisícky viet. Každý odolný opasok by mal mať aj vysokokvalitnú pracku. Bohužiaľ náš trh je zaplavený menej kvalitnými prackami, ktoré sú z rôzny zliatin zinku. Takéto pracky sa lámu a rýchlo sa zošúchajú, keďže sú len poniklované. Toto ma priviedlo k dlhému pátraniu po prackách. Nakoniec som zohnal pracky z nerezovej ocele a mosadze z jednej rodinnej zlievarne v Anglicku. Samotné pracky sú robustné, pevné a hlavne anti-alergické. životnosť takejto pracky je nekonečná.

Odporúčame :  FACEBOOK mení pravidlá zobrazovania stránok. Podľa tohoto kroku nám zostanete verní aj naďalej

6. Dámska taška TOTE BAG

Tak tomuto sa povie taška na všetko možné. Jej rozmery ju predurčujú na nosenie notebooku, nákupov ale aj pre mamičky, ktoré pri sebe nosia 108 neidentifikovateľných predmetov. V extrémny prípadoch môžete v nej nosiť aj tehly alebo iný stavebný materiál. Je vyrobená zo špeciálnej kože crazy horse, ktorá je silne prevoskovaná s miernym pull up efektom. Hrúbka kože je 2,5 mm čo z tašky robí nezničiteľnú vec. Taška obsahuje len jeden skutočne obrovský priestor bez podšívky. Tašku je možné nosiť cez rameno alebo s použitím cross body pásu. Tieto pásy sú vyrobené z nenormálne odolnej kože s hrúbkou 4,5 mm. Preto ten “stavebný materiál” 🙂

Damska taska TOTE BAG 1

Damska taska TOTE BAG 2

Damska taska TOTE BAG 3

Damska taska TOTE BAG 4

Damska taska TOTE BAG 5

Damska taska TOTE BAG 6

 

Oslovila vás tvorba? Kontaktujte výrobcu =>> Martin Leather

 

autor + foto: Martin Báby

 

 

Páčil sa Vám článok? ? Zdieľajte ho alebo nižšie zanechajte svoj odkaz.

Tu mohol byť aj Váš článok. Prezentujte svoju tvorbu – ukážte sa ľuďom  i Vy.

Kontaktujte nás na : info@remeselnikzoslovenska.sk

 

© 2017 PODPORME REMESLÁ NA SLOVENSKU

Copyright © Verman group s.r.o. Všetky práva vyhradené. Verman group si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Vyjadri svoj názor

x diskusia