Marián Detko z Krakovian: Inšpiráciu pre svoju tvorbu hľadám v prírode

 

Marián Detko z obce Krakovany sa venuje umeleckému rezbárstvu. K tomuto remeslu ho priviedla práve jeho vášeň pre prácu s drevom. Ako malý vypaľoval obrázky do dreva spájkovačkou, neskôr vyskúšal rôzne iné techniky a od veku 25 rokov začal pokračovať v tradícii rezbárstvo. Významnú úlohu pri jeho rozhodnutí zohrali aj obaja jeho starí otcovia, ktorí boli hudobne a umelecky nadaní. Marián Detko spolupracuje s materskou škôlkou a snaží sa pomáhať deťom tvoriť a rozvíjať ich kreatívne nadanie a taktiež podporuje toto zariadenie pre jeho charitatívnu činnosť.

Záujemcovia, návštevníci či len obyčajní pozorovatelia môžu jeho výrobky zazrieť

Na rôznych výstavách tradičných umeleckých remesiel v Piešťanoch, Trenčíne či v Skalici. Inšpiráciu pre toto remeslo hľadá v prírode, kde to všetko začalo. Veľa mladých ľudí pri rozhodovaní sa ako ďalej a najmä akým smerom sa chcú uberať, často zabúdajú na tradičné remeslá. Pri predstave študovania umeleckého remesla nevidia všetok možný potenciál pre ich budúce povolanie. Aj remeslo umelecký rezbár sa muselo prispôsobiť tejto dobe a už dnes vieme z dreva okrem tradičných výrobkov využiť i moderné technológie.

Umenie a dizajn nespočíva len v ručnej práci, ale v nápade každej doby ako daný produkt vylepšiť, aby bol čo najpríťažlivejší pre potenciálnych kupujúcich.

Kontakt: Detko Marián – Drevené Motýliky/Exclusive wooden bowtie

Fotogaléria:

 

 

Páčil sa Vám článok? ? Zdieľajte ho alebo nižšie zanechajte svoj odkaz.

Tu mohol byť aj Váš článok. Prezentujte svoju tvorbu – ukážte sa ľuďom  i Vy.

Kontaktujte nás na : info@remeselnikzoslovenska.sk

 

© 2018 PODPORME REMESLÁ NA SLOVENSKU

Copyright © Verman group s.r.o. Všetky práva vyhradené. Verman group si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Vyjadri svoj názor

x diskusia

Pridaj komentár