Juraj Krajčovič: Tvorím z dreva diela v tvare sudov. Sudové sauny alebo pojazdné sudové stánky

 

Boli sme oslovený jednou firmou, ktorá za nami prišla s projektom obrovských sudov (ktoré by im mali slúžiť ako predajné stánky, na vianočných trhoch). Bola to pre nás naozaj náročná výzva, čo sa týka plánovania výroby, výpočtov, prípravy a aj samotnej výroby. V dielni sme trávili noci, dni a nemohli sme si dovoliť žiadne pochybenie, keďže na dodanie sme mali veľmi krátky čas.

Každý diel suda bol atypický a vyžadoval si väčšiu pracnosť, čo sa týka prípravkov a šablón. No najťažšie bolo poskladať všetky tieto diely dohromady, aby nám z toho vznikol sud, ktorý bude odolný voči poveternostným vplyvom, bude bezpečný, pevný a samozrejme, aby vyhovoval zákazníkovým predstavám.

Po zložení suda prišiel na rad náter, osadenie obručí, zariadenie stánku policami a regálmi no a výsledné vyrezanie okien (ktoré nám spravilo vrásky na čele), sme tiež zvládli s troškou kumštu.

Použitý bol kvalitný materiál – drevo z červeného smreku, ktoré je pružné, odolné, trvácne + nie je cudzokrajné, boky s podlahou a zariadenie boli vyrobené z vodovzdornej preglejky.

Nakoľko nás výsledok našej práce potešil a zaujal, chceme v tom pokračovať a vyrábať sudy v malých sériách ktoré môžu byť využité na rôzne účely:

– ako výnimočné ubytovanie pre 2-4 osoby,
– ako sauna,
– stánky s podvozkom, pre jednoduchšiu prepravu (alebo – ako karavan),
– ako posedenie, altánok,
– alebo napríklad ako degustačné sudy pre vinárov, pivárov …

 

Máte záujem alebo otázky k výrobe na mieru? Kontaktujte nás:

web: www.drevodesign.sk

mail: info@drevodesign.sk

mobil: 0918 883 657

 

Fotogaléria k článku:

 

 

foto: zdroj: Juraj Krajčovič

 

 

Páčil sa Vám článok? ? Zdieľajte ho alebo nižšie zanechajte svoj odkaz.

Tu mohol byť aj Váš článok. Prezentujte svoju tvorbu – ukážte sa ľuďom  i Vy.

Kontaktujte nás na : info@remeselnikzoslovenska.sk

 

© 2018 PODPORME REMESLÁ NA SLOVENSKU

Copyright © Verman group s.r.o. Všetky práva vyhradené. Verman group si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Vyjadri svoj názor

x diskusia

Pridaj komentár