Ivet Mikešová: Osudová výzva

 

Veľa z nás už isto aj niekoľkokrát v živote stáli pred rôznymi rozhodnutiami. Sú to momenty, keď človek zväčša niečo stratí alebo niečo z jeho života jednoducho odíde a hľadáme cestu ako ďalej.  Ja som pred  5 rokmi bola v podobnej situácii kvôli strate zamestnania. Priestory a rady nezamestnaných na úrade práce mi pripadali ako zlý sen.

Po istej dobe som tam začala viac a viac od pracovníkov počúvať otázku, či nemám možnosť s niečím podnikať, že je možnosť získať dotácie a podobne. Ja, čo som celý život pracovala v oblasti administratívy a pracovala s ľuďmi mám ísť podnikať? A s čím??? Ale začala ma táto otázka vnútorne prenasledovať a stále viac a viac ma nahlodávala. Je pravda, že som mala rôzne záujmy a občas som si aj niečo „netradičné“ vyskúšala.

Odporúčame :  Slovák vyrobil netradičný skleník. Jeho dielo je naozaj obdivuhodné

Zhodou okolností  jednou z takých najčerstvejších skúseností  bola práca s hlinou, kedy mi známy doniesol balík keramickej hliny a sama som si z nej počas dlhých zimných večerov vyrobila  prvé misky pre moje bonsaje. Veľmi  ma to bavilo a cítila som pri tom pocit vnútorného naplnenia . A v tých pohnutých dňoch pobytu na úrade práce som si na to spomenula a padlo rozhodnutie … dám sa na výrobu keramiky, snáď to nejako pôjde a keď nie, tak to zruším. Písal sa rok 2012.

Dnes mám celý ten kolotoč ohľadne rozbehu živnosti a remesla dávno za sebou a musím povedať, že to vôbec nebolo ľahké … vtedy,  ba ani teraz. Všetko som sa učila za pochodu systémom pokus-omyl a o to viac ma tešil každý úspešný výpal keramiky v mojej elektrickej peci. Prísť na tú jedinečnú chémiu, ktorá existuje medzi hlinou a glazúrou, zamedziť praskaniu, stekaniu a rôznym iným nežiadúcim efektom, to sa človek z kníh nenaučí, to si musí doslova cez krv a pot prežiť každý sám.

Časom začali prichádzať prvé zaujímavé výrobky, s nimi prví zákazníci a mnohí sú nimi doteraz a všetkým im zo srdca ďakujem za ich priazeň a slová obdivu a spokojnosti, čo bolo a stále je pre mňa tým mlynským kolesom poháňajúcim moju prácu vpred.

Odporúčame :  Miriam Bajkai: Nie som umelec 🙂

V mojej tvorbe hrá prím výroba bonsai misiek a misiek/kvetináčov pre pestovateľov kaktusov a sukulentov. Preferujem naturálne povrchy a vďaka rôznym technikám som sa ich naučila vytvárať. Avšak bonsai misky nie sú celoročným artiklom, takže u mňa nájdete dekoratívnu, či úžitkovú  keramiku.

Moja tvorba si zakladá na originalite, podnety od zákazníkov a ich predstavy sa často stávajú mojimi výzvami a takto prichádzajú na svet rôzne práce. Či už sú to keramické obrazy, hodiny, mydelničky, vázy, ale aj čajová keramika,  tabuľky na dvere alebo vianočné ozdoby. Portfólio mojich  výrobkov nájdete na stránke www.ateliercascada.sk , kde si môžete urobiť predstavu o mojej tvorbe a inšpirovať sa k realizácii svojich predstáv, prípadne si niečo hotové zakúpiť cez môj e-shop. Sledovať moju tvorbu i niečo z ostatných mojich aktivít môžete aj na FB na profile Ivet Mikešová AteliérCascada.

Takže ak budete hľadať pre niekoho blízkeho originálny darček k sviatku alebo len tak pre radosť, rada Vám pre neho niečo jedinečné vyrobím. Pretože jedineční a vzácni ľudia si zaslúžia aj jedinečné a individuálne veci.

Dnes viem, že to bol zásah osudu … keramika sa stala mojou neoddeliteľnou súčasťou, mojim životom a viem, že pri nej ostanem, pokiaľ moje ruky a oči budú vládať.

Fotogaléria:

Ivet Mikešová Osudová výzva (1)

Ivet Mikešová Osudová výzva (2)

Ivet Mikešová Osudová výzva (1)

Ivet Mikešová Osudová výzva (2)

Ivet Mikešová Osudová výzva (3)

Ivet Mikešová Osudová výzva (4)

Ivet Mikešová Osudová výzva (5)

Ivet Mikešová Osudová výzva (6)

Ivet Mikešová Osudová výzva (7)

Ivet Mikešová Osudová výzva (8)

 

Prežívajte každý deň naplno a robte veci, ktoré milujete.

Krásny deň priatelia.

Vaša Ivet Mikešová-AteliérCASCADA

 

 

Páčil sa Vám článok? ? Zdieľajte ho alebo nižšie zanechajte svoj odkaz.

Tu mohol byť aj Váš článok. Prezentujte svoju tvorbu – ukážte sa ľuďom  i Vy.

Kontaktujte nás na : info@remeselnikzoslovenska.sk

 

© 2017 PODPORME REMESLÁ NA SLOVENSKU

Copyright © Verman group s.r.o. Všetky práva vyhradené. Verman group si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Vyjadri svoj názor

x diskusia