Gazdovanie na hriňovských lazoch 2016

 

Srdečne privítame na našom podujatí ,,Gazdovanie na hriňovských lazoch” všetkých zručných remeselníkov, ktorí sa zaoberajú tradičnými technikami výroby z dreva, kovu, hliny, textilu a iných materiálov.

Taktiež predajcov domácich potravín, zeleniny či ovocia.  Účasť na podujatí je pre remeselníkov bez poplatku za trhové miesto, dokonca vieme poskytnúť aj drevený stánok. Podujatie sa uskutoční v termíne 20.8.2016 (sobota). Budeme radi, ak remeselníci ostanú aj na druhý deň, kedy sa uskutoční okrúhly 10.ročník festivalu Muziky pod Poľanou.

Odporúčame :  Sú jarmoky iba o obchodníkoch, kde im robia remeselníci kulisu, aby to na ľudí lepšie zapôsobilo?

„Gazdovanie na hriňovských lazoch“ prezentuje spôsob života na lazoch v Podpoľaní. Návštevníci sa môžu preniesť v čase a pozrieť si, či vyskúšať oranie s volmi, kosenie a mlátenie obilia, vyberanie zemiakov, bielenie plátna, prácu remeselníkov a zručných majstrov, alebo zoznámiť sa s tradíciami a ľudovými zvykmi i obyčajami.

Ťažiskovou témou tohto ročníka bude súčasné i tradičné ovčiarstvo, ktoré malo významný vplyv nielen na kultúru jej obyvateľov, ale aj samotnú krajinu Podpoľania. V niekoľkých dvorov si pochutnáte na domácu kuchyňu našich starých mám. Na festivale po celý čas rezonuje hudobný i tanečný folklór, ktorý má v Hriňovej nezastupiteľné miesto.

Gazdovanie na hrinovskych lazoch 2016

autor: Michal Machava

 

 

Páčil sa Vám článok? ? Zdieľajte ho alebo nižšie zanechajte svoj odkaz.

Tu mohol byť aj Váš článok. Prezentujte svoju tvorbu – ukážte sa ľuďom  i Vy.

Kontaktujte nás na : info@remeselnikzoslovenska.sk

 

© 2017 PODPORME REMESLÁ NA SLOVENSKU

Copyright © Verman group s.r.o. Všetky práva vyhradené. Verman group si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Vyjadri svoj názor

x diskusia