Fotogaléria: Vladimír Kostelanský a jeho tvorba nožov a sekier. Pri jej prehliadnutí sa zamiluje každý chlap

 

1. Nôž Munin

Motívom noža je jeden z Ódinových havranov. Čepeľ je z damaškovej ocele.
Rukoväť sa skladá z bronzových záštit, sobieho parohu a koreňu brezy. Púzdro z hovädzej kože a bronzu

Noz Munin Vladimir Kostelansky 1  Noz Munin Vladimir Kostelansky 2  Noz Munin Vladimir Kostelansky 3

2. Nôž Hugin

Druhý Ódinov havran. Čepeľ noža je z damaškovej ocele o 300 vrstvách. Rukoväť sa skladá zo sobieho parohu a močiarneho dubu. Púzdro z orecha a hovadzdej kože.

noz Hugin Vladimir Kostelansky 1  noz Hugin Vladimir Kostelansky 2  noz Hugin Vladimir Kostelansky 3  noz Hugin Vladimir Kostelansky 4

3. Nož nidhog

Predlohou tohoto noža je legendárny drak Nidhog zo severskej mytológie. Podľa legendy tento drak podopiera korene stromu Ygdrasil. Ćepel z torzného damašku o 400 vrstvách. Rukoväť sa skladá z elforynu,púštneho železného dreva a fínskej brezy.

noz nidhog vladimir kostelansky 1

noz nidhog vladimir kostelansky 2

noz nidhog vladimir kostelansky 3

noz nidhog vladimir kostelansky 4

Odporúčame :  Patrik Rybnický: Mladých práca naozaj baví. Som toho dôkazom

4. Ódinov lovecký nôž

Nôž je inšpirovaný historickým anglo-sax nožom. Čepel je z multibar damaškovej ocele. Rukoväť sa skladá zo sobieho parohu, bronzu a amerického orechu. Puzdro je kombinácou hovädzej kože a bronzu.

Odinov lovecky noz Vladimir Kostelansky 1  Odinov lovecky noz Vladimir Kostelansky 2  Odinov lovecky noz Vladimir Kostelansky 3  Odinov lovecky noz Vladimir Kostelansky 4  Odinov lovecky noz Vladimir Kostelansky 5

5. Nože skoll a hati

Nože sú inšpirované mýtickými vlkmi zo severskej mytológie. Sköll naháňa slnko a pokúša sa ho zjesť.
Má brata Hatiho, ktorý sa snaží zjesť mesiac. Legenda hovorí, že počas Ragnaröku sa im podarí tieto telesá zjesť. Čepeľ nožov je vyrobená z 5 vrstvového sendviču. Damaškové platy, nikel a na ostrí oceľ 19312. Rukoväť sa skladá zo stabilizovaného javoru a sobieho parohu. Zaštíty z bronzu a nerezu.

Noze skoll a hati Vladimir Kostelansky 1  Noze skoll a hati Vladimir Kostelansky 2

6. Obojručná slovanská sekera

Hlava sekery je zhotovená tradičným kováčskym zváraním. Na brite je oceľ 19312 uško je z ocele s nižším obsahom uhlíku. Násada z bukového dreva, morená a napustená zmesou ľanového oleja a včelieho vosku. Úchyty sú z hovädzej kože.

Obojrucna slovanska sekera Vladimir Kostelansky 1

Obojrucna slovanska sekera Vladimir Kostelansky 2

7. Slovanský set sekery s nožom

Hlava sekery vyrobená tradičným kovačskym zváraním. Na ostrí oceľ 19 191, násada z opaleneho jaseňu. Čepeľ noža je z damaškovej ocele o 300 vrstvách. Záštita z bronzu, rukoväť zo sobieho parohu a jaseňu.

Slovansky set sekery s nozom Vladimir Kostelansky 1  Slovansky set sekery s nozom Vladimir Kostelansky 2

8. Nôž Fenrir 

Inšpiráciou noža bol mýtický vlk Fenrir. Tento vlk, syn boha Lokiho, má počas Ragnaroku zabiť boha Ódina. Čepel z preleštenej damaškovej ocele. Rukoväť sa skladá z titánu,fínskej brezy a elforynu. Púzdro z hovädzej kože.

Noz Fenrir Vladimir Kostelansky 1  Noz Fenrir Vladimir Kostelansky 2  Noz Fenrir Vladimir Kostelansky 3  Noz Fenrir Vladimir Kostelansky 4

Odporúčame :  Rozhovory s remeselníkmi.Ako vidia remeslo,čo ich k nemu priviedlo.Nožiarstvo

9. Vikingská vojnová sekera do jednej ruky.

Hlava sekery je zhotovená tradičným kováčskym zváraním. Na brite je oceľ 19 191, uško je z ocele s nižším obsahom uhlíku. Násada z jaseňu. Púzdro na opasok je z hovädzej kože.

vikingska vojnova sekera do jednej ruky Vladimir Kostelansky 1  vikingska vojnova sekera do jednej ruky Vladimir Kostelansky 2

10. Slovanský nôž Slavogost

Nož je inšpirovaný archeologickým nálezom z Novogrodu. Čepeľ z Multibar damaškovej ocele. Na rukoväti je sobí paroh a orech. Záštita a zakončenie z bronzu. Púzdro z hovädzej kože.

Slovansky noz slavogost Vladimir Kostelansky

Video: Nož Skellige

 

zdroj: Vladimír Kostelanský

 

Zaujala vás tvorba a máte záujem o viac informácii? Kontaktujte autora na Facebooku ->> Vladimir Kostelansky – Custom Bladesmithing

 

 

Páčil sa Vám článok? ? Zdieľajte ho alebo nižšie zanechajte svoj odkaz.

Tu mohol byť aj Váš článok. Prezentujte svoju tvorbu – ukážte sa ľuďom  i Vy.

Kontaktujte nás na : info@remeselnikzoslovenska.sk

 

© 2017 PODPORME REMESLÁ NA SLOVENSKU

Copyright © Verman group s.r.o. Všetky práva vyhradené. Verman group si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Vyjadri svoj názor

x diskusia