FOTOGALÉRIA: Viliam Pažitný – výrobky z kože, ktoré si zamiluje každý: tašky, aktovky, peňaženky, vesty …

 

1. Dámska kabelka z prírodnej hladenice

V kabelke je použitá koža s hrúbkou 2,4 mm hlavná časť a 1,2 mm bočné steny. Farbená je farbou Fiebings red oil dye. Kabelka je ručne šitá červenou niťou o hrúbke 0,8 mm. Rozmery kabelky sú 28 x 20 x 11 cm. Kabelku je možne vyrobiť v rôznych farbách. Vzhľadom k použitým materiálom a ručnému spracovaniu je jej životnosť pri bežnom zaobchadzaní v podstate doživotná, tak ako u všetkých mojich výrobkov.

Damska kabelka 1

Damska kabelka 2

Damska kabelka 3

Damska kabelka 4

Damska kabelka 5

2. Dámska aktovka z prírodnej hladenice

V aktovke je použitá koža s hrúbkou 2,5 mm so zatváraním na zámok. Aktovka je rozmerovo prispôsobená na formát A4 pričom pohodlne sa do nej zmestí aj šanón tohoto rozmeru. Aktovka je komplet prešívaná svetlohnedou niťou o hrúbke 0,8 mm čo pôsobí jemne kontrastne, ale zároveň dáva aktovke oživenie stehom, ktorý aj keď je presný, je neprehliadnuteľný. Dôkaz, že je to ručná práca a šitie, ktoré zaručuje pevnosť každého spoja. Aktovka je v kombinácii farieb čokoláda a tan, ale je možné ju vyrobiť v rôznych farebných variantách alebo aj ako jednofarebnú.

Damska aktovka 1

Damska aktovka 2

Damska aktovka 3

Damska aktovka 4

Damska aktovka 5

Damska aktovka 6

Odporúčame :  Fotogaléria: Vladimír Kostelanský a jeho tvorba nožov a sekier. Pri jej prehliadnutí sa zamiluje každý chlap

3. Dámska peňaženka

Farebná trojkombinácia, ktorá vystihuje jedinečnosť. Červená s prelinajúcou sa čiernou a do toho svietivé šitie. Peňaženka má priehradky na karty, priehradku na mince a papierové peniaze. Peňaženka pojme aj moderný telefón s väčšími rozmermi. Je ručne farbená a aj šitá, čo zaručuje jej trvácnosť. Investícia do peňaženky sa tak rokmi vráti.

Damska penazenka 1

Damska penazenka 2

Damska penazenka 3

Damska penazenka 4

4. Pánska dokladovka šitá podľa konkrétnych požiadaviek zákazníka

Tak, ako všetky moje výrobky je kompletne ručne spracovaná. Od rezania, farbenia, prešívania, dierkovania, výroby rúčky ale aj iniciálok, či viditeľného zdobenia na vonkajšej strane dokladovky. V podstate čo kus, to originál na želanie, ktoré vystihuje konkrétneho majiteľa.

Panska dokladovka 1

Panska dokladovka 2

Panska dokladovka 3

Panska dokladovka 4

Panska dokladovka 5

Panska dokladovka 6

5. Kožená peňaženka

Nie som zástancom peňaženiek z tenučkej kože, ktoré obsahujú milión priečinkov na karty a kadejaké papieriky, ale držím sa zásady, že menej je niekedy viac. Pri mojich peňaženkách je takmer nulová šanca na opotrebovanie. Vrchný diel býva zväčša z kvalitnej hladenice o hrúbke 2 až 2,5 mm, čo samo o sebe zaručuje nezničiteľnosť a teda s istotou môžem povedať, že peňaženka vydrží aj ďalšiu zmenu peňažnej meny. Každá peňaženka je ručne prešívaná aj farbená, priečinky na karty nie sú podlepované látkou, ale každá z nich je samostatne šitá. Všetko je prešívane niťou o hrúbke 0,8 mm čo znamená neroztrhnuteľnú niť. Vnútro peňaženky je z kože hrubej 0,8 až 1,0 mm. Peňaženku je možné dozdobiť klepaním.

Kozena penazenka 1

Kozena penazenka 2

Kozena penazenka 3

Kozena penazenka 4

Kozena penazenka 5

6. Kožená vesta pre motorkára

Vesta je vyrobená z takmer 4 mm hrubej kože plus na chrbte je kožená nášivka. Vesta je súčasť ochrany motorkára, ktorý vie ako padať. Pri šúchaní sa po ceste vesta zabezpečí dokonalú ochranu pred zodretím. Všetko je prešívané ručne a taktiež obšívané po okrajoch. Vesta je vyrobená na objednávku s konkrétnou požiadavkou na zdobenie. Výroba takejto vesty zaberie takmer mesiac, ale myslím, že výsledok stojí za to.

Kozena vesta pre motorkara 1

Kozena vesta pre motorkara 2

Kozena vesta pre motorkara 3

Kozena vesta pre motorkara 4

Kozena vesta pre motorkara 5

Odporúčame :  Fotogaléria: Rastislav Baláž mení chlapcov a dospelých chlapov na elegantných gentlemanov

7. Obraz vyklepaný do kože

Rucná práca, ktorá bola mojou osobnou skúškou, či sa mi to podarí. Samotný obraz je celý z kože. Taktiež rám je vyrobený z viacerých vrstiev kože.

Obraz vyklepany do koze 1

Obraz vyklepany do koze 2

 

Obraz vyklepany do koze 4

Obraz vyklepany do koze 5

Obraz vyklepany do koze 3

8. Malá motobrašňa na upevnenie na prednú časť motorky

Brašňa je vyrobená z hrubej hovädzej kože, ručne prešívaná, vyklepávaná aj farbená. Ošetrená tak, aby ustála vonkajšie poveternostné podmienky.

Mala motobrasna 1

Mala motobrasna 2

Mala motobrasna 3

Mala motobrasna 4

9. Dámska taška vyrobená ako darček k narodeninám pre oddanú fanynku Robbieho Williamsa

Materiál je prírodná hovädzia hladenica s hrúbkou 2,5 – 3 mm, čo tašku predurčuje k neobmedzenému používaniu.

Damska taska 1

Damska taska 2

Damska taska 3

10. Brašňa na plece pre moto fanúšika

Je ručne zdobená obrázkami vyklepanými do kože a je kompletne ručne šitá. Samotná brašňa vo vnútri obsahuje dve poschodia – nie priečinky. Vyrobená je z pevnej 2,5 – 3,0 mm kože.

Brasna na plece pre moto fanusika 1

Brasna na plece pre moto fanusika 2

Brasna na plece pre moto fanusika 3

autor: Viliam Pažitný

 

Máte záujem o výrobu? Kontaktujte výrobcu ->> ViP leather

 

 

Páčil sa Vám článok? ? Zdieľajte ho alebo nižšie zanechajte svoj odkaz.

Tu mohol byť aj Váš článok. Prezentujte svoju tvorbu – ukážte sa ľuďom  i Vy.

Kontaktujte nás na : info@remeselnikzoslovenska.sk

 

© 2017 PODPORME REMESLÁ NA SLOVENSKU

Copyright © Verman group s.r.o. Všetky práva vyhradené. Verman group si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Vyjadri svoj názor

x diskusia