Fotogaléria: V sobotu 6. augusta 2016 sa uskutočnil 3.ročník Ľudového jarmoku Pod vŕbičkami

 

V sobotu, 06. augusta 2016, sa uskutočnil 3. ročník Ľudového jarmoku Pod vŕbičkami, ktorý patrí k hlavným letným kultúrnym podujatiam v obci Nedožery-Brezany. V poobednom kultúrnom programe sa predstavili folklórna skupina Lubená s Poluvsia, folklórna skupina Marinka z Novák a folklórny súbor Rozmajrín z Levíc. Záver dňa patril ľudovej hudbe Beťári.

Ako už samotný názov napovedá, dôležitou súčasťou podujatia bol jarmok ľudových umelcov a remeselníkov. O svoje umenie, talent a trpezlivosť sa s návštevníkmi podelilo 16 majstrov a návštevníci si mohli vyskúšať točenie na hrnčiarskom kruhu, zdobenie medovníkov, pletenie košíkov a ošietok či háčkovanie. Ďalej sa prezentovali krasličiarky, výrobca drevených hračiek, mydlárka, drôtikár, výrobca píšťal a bičov či výrobkyňa prírodných vencov.

Organizátori nezabudli ani na najmladších návštevníkov podujatia. Deti mohli súťažiť v starých hrách ako skákanie vo vreci, hod do diaľky alebo do vedra. Veľmi zaujímavou atrakciou, nielen pre deti, bola jazda na koni. Návštevníci mali možnosť pozrieť sa na prírodný areál Pod vŕbičkami z konského chrbta v pomalom kroku, ale aj v miernom pokluse.

Aj napriek spočiatku zle vyzerajúcemu počasiu podujatie navštívilo mnoho skalných, ale aj náhodných návštevníkov, ktorých zlákal prírodný areál a dianie v ňom. Veríme, že z náhodných okoloidúcich sa stanú verní návštevníci tohto Jarmoku.

Počas tohto ročníka sa organizátorom podarilo zjednotiť vizuálnu komunikáciu Ľudového jarmoku Pod vŕbičkami, ktorej autorkou je Mgr. Bibiána Šimová, ml..

Hlavnými organizátormi podujatia je Miestny odbor Matice slovenskej Nedožery-Brezany, obec Nedožery-Brezany a Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi. Podujatie sa konalo s finančnou podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja a Matice slovenskej.

Autor: Ing. Monika Šimová

Foto: Mgr. Bibiána Šimová, ml.

( Pokračovanie článku pod fotogalériou )

Fotogaléria z podujatia:

 

Ľudový jarmok Pod vŕbičkami navštívilo niekoľko významných hostí:

Ing. Jaroslav Baška – predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja, poslanec NR SR a predseda Výboru pre obranu a bezpečnosť,

Ing. Richard Takáč – podpredseda Trenčianskeho samosprávneho kraja,

JUDr. Ing. Jozef Stopka, PhD – poslanec Trenčianskeho samosprávneho kraja a prednosti Okresného úradu v Prievidzi,

Vlastimil Uhlár – riaditeľ Domu Matice slovenskej v Prievidzi.

Hlavnými organizátormi podujatia je Miestny odbor Matice slovenskej Nedožery-Brezany, obec Nedožery-Brezany a Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi. Podujatie sa konalo s finančnou podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja a Matice slovenskej.

Sponzorsky sa na podujatí podieľali

Hostinec Blesk, Ing. Silvester Hanuska, Ing. Roman Solnica, Poľovnícke združenie Žiar, Allianz, kancelária Nitrianske Pravno, PPC, a. s. a Roman Barényi.

Podujatie mediálne podporili

folklorista.sk, jankohrasko.sk, zifolklorom.sk, folklorfest.sk, podpormeremeslanaslovensku.sk.

 

Ste organizátor podujatia?

Dajte nám o ňom vedieť na info@remeselnikzoslovenska.sk

 

© 2016 PODPORME REMESLÁ NA SLOVENSKU, Všetky práva vyhradené

Vyjadri svoj názor

x diskusia