Elena Urbanová: Výroba textilných bábik mi zmenila život

 

Vyrábam originálne textilné bábiky s maľovanými tvárami, zvieratká, vankúše, textilné dekorácie, ako aj bábky do divadla. Všetko z prírodných materiálov.

Z našej pestrej ponuky si môžete vybrať už z hotových výrobkov, no taktiež vám vyrobím čokoľvek, podľa vašich predstáv. Každá bábika je šitá s láskou a tú by som svojou prácou chcela šíriť aj medzi vás.

Na počiatku tu boli anjeli

V ťažkej životnej etape mi pomohli prísť na iné myšlienky a dopomohli k môjmu rýchlejšiemu uzdraveniu. Celému môjmu okoliu sa veľmi páčili a ja som tým pádom mala originálne darčeky k Vianociam. Po anjeloch prišli na rad drobné suveníry na Veľkú noc, morské dekorácie do kúpeľne, či iné maličkosti.

V tej dobe som ešte stále nemala odvahu pustiť sa do naozajstnej ručne vyrobenej bábiky. Až po nejakom čase nadišiel ten správny okamih rozhýbať sa novým smerom. Prišla na svet moja prvá bábika. Hneď po nej druhá pre moju milovanú dcéru. Ani som sa nenazdala a ihneď sa ich zrodilo pár kusov.

Dnes už môžem povedať, že ich je niekoľko desiatok a pritom každá textilná bábika je úplne iná. Putovali do rodiny, k priateľom a postupne aj do neznámych rúk, ktoré sa stali známymi.

Nastal čas podeliť sa aj s vami

K mojim bábikám pribudli hračky. Najprv ako maličkosti do rúk bábik. Čoskoro sa však osamostatnili a z doplnkov sa stali plnohodnotné hračky, ktoré sa zlúčili i do hračkárských setov. Každá bábika je originál a aj keď sa dve na seba podobajú, nikdy nie sú identické. Každej z nich je venovaný určitý čas zo života, občas aj bolesť a únava, ale výsledný pocit je na nezaplatenie. To je na tvorivej práci každého remeselníka, či umelca to úžasné. A tak neváhajte a potešte deti, seba či blízkych radosťou z rúk ľudí, ktorí menia čistý materiál a vdychujú mu dušu.

Na záver by som ešte spomenula, že po rozbehnutí tejto činnosti môj manžel ťažko ochorel. Zostal doma bez práce. Stálo ma veľa námahy presvedčiť ho, aby sme začali vyrábať bábiky spolu. Nakoniec sa mi to podarilo a tým sa nám zmenil celý život. Založili sme chránené pracovisko a venujeme sa našej malej firmičke SVETU BÁBIK spolu.

Viac nájdete na našej stránke: www.svetbabik.sk

Fotogaléria :

autor: Elena Urbanová

 

 

Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho alebo nižšie zanechajte svoj odkaz remeselníkovi. Podporte ho v jeho tvorbe :)

Tu mohol byť aj Váš článok. Prezentujte svoju tvorbu – ukážte sa ľuďom  i Vy.

Kontaktujte nás na : info@remeselnikzoslovenska.sk

 

© 2016 PODPORME REMESLÁ NA SLOVENSKU, Všetky práva vyhradené

Vyjadri svoj názor

x diskusia