Dizajnové kúsky z dielne umeleckého kováča z Levíc

 

Sila, ktorá charakterizuje kvalitu, krása a dizajnové tvary, luxusné umelecké diela. To všetko v sebe ukrývajú produkty zo železa. Pre mnohých je to len kus kovu, no profesionálna práca umeleckého kováča predstavuje spojenie vášne a citu k vykonávanej práci, ktorej výsledkom sú unikátne produkty.

Umelecké kováčstvo patrí medzi najstaršie remeslá. V súčasnosti spája moderný i tradičný dizajn. Železo nadobúda rôzne tvary a spĺňa dekoratívnu aj úžitkovú funkciu. Využitie produktov sa realizuje v interiéri aj exteriéri. Exteriér lemujú brány, ploty, zábradlia či kované dekorácie. Interiér väčšinou obohacujú bytové doplnky najmä svietniky a štýlové stojany na víno.

S určitosťou vieme povedať, že okrem splnenia účelu zodpovedajú dizajnu a štýlu. Ku každému výrobku sa kladie individuálny prístup kováča a jeho cieľom je vytvoriť unikátne dielo, ktoré zaujme a uspokojí budúcich majiteľov.

Stojany na víno

Estetické vyhotovenie, prepracované detaily, technické spracovanie a konečná, povrchová úprava sú charakteristickými vlastnosťami každého produktu, ktorý pochádza z dielne kováča. Najobľúbenejším produktom sú vlastnoručne vyrobené stojany na víno. Niektoré poslúžia ako praktický držiak na fľaše a niektoré ako hodnotný darček pre vinára.

Stojany sú vhodné pre skúsených vinárov, ale i pre laikov, ktorí zariaďujú svoju prvú vínnu pivnicu či vinotéku. Niektoré poslúžia len na skladovanie fliaš, no mnohé vyplnia vaše domácnosti.

Pri výbere stojanu sa zamerajte na počet možného uskladnenia fliaš, farebné a dekoratívne prevedenie a dizajn moderného či rustikálneho prevedenia. Je možné vyberať napríklad z ponuky elegantnej klietky, stolíka s praktickou možnosťou odkladania pohárov na víno alebo jednoduché prevedenie pre jednu fľašu.

Výrobný proces je náročný, ale kvalitný a najlepšie na tom je, že aj cenovo prístupný. Neváhajte, pozrite si galériu produktov a vyberte si ten pravý, určený pre vás!

Viac nájdete na webe: www.stojannavino.eu  

Forogaléria:

 

Video z našej dielne:

 

 

Páčil sa Vám článok? ? Zdieľajte ho alebo nižšie zanechajte svoj odkaz.

Tu mohol byť aj Váš článok. Prezentujte svoju tvorbu – ukážte sa ľuďom  i Vy.

Kontaktujte nás na : info@remeselnikzoslovenska.sk

 

© 2016 PODPORME REMESLÁ NA SLOVENSKU, Všetky práva vyhradené

Vyjadri svoj názor

x diskusia