Deň Kováčov v areáli Čičky, Košice – 27.-28.máj 2016

 

Aj tento rok organizujeme v poradí už tretí ročník Dňa Kováčov. Cechmajster zvoláva všetkých kováčov, podkúvačov, umeleckých kováčov a všetkých tých, čo vedia búchať kladivom po horúcom železe.

Nadviazali sme na medzinárodnú akciu, ktorá sa koná približne v 20.tich štátoch sveta. Toto je už náš tretí ročník, ktorý sa bude konať v areáli Čičky 27.-28.mája 2016. Svoju účasť potvrdili nielen Slovenskí majstri, ale i zahraniční.

Odporúčame :  Predaj vlastných výrobkov na jarmokoch a trhoch bez živnosti. Prečítajte si podmienky k predaju

Ďalším lákadlom sú majstrovstvá sveta v hode kovadlinou do diaľky. Máme aj zápis v Slovenskej knihe rekordov, kde potvrdený rekord je 4,82 m.

certifikat zapis do knihy rekordov

Tohto roku sa o program postarajú Liptovskí zbojníci . Večer vystúpi folková skupina Drišľak. Pre nežnejšie pokolenie sme pripravili súťaž v hode tomahawkom. O deti sa postarajú animátori s tvorivými dielňami , kde si detičky budú môcť vyrobiť rôzne darčeky.

Kontakt – cechkovacov@gmail.com

Viac informácii nájdete na : Deň Kováčov – Blacksmiths Day alebo Cech kováčov a umeleckých kováčov Slovenska

den kovacov areal Cicky 2016

 

Páčil sa Vám článok? ? Zdieľajte ho alebo nižšie zanechajte svoj odkaz.

Tu mohol byť aj Váš článok. Prezentujte svoju tvorbu – ukážte sa ľuďom  i Vy.

Kontaktujte nás na : info@remeselnikzoslovenska.sk

 

© 2017 PODPORME REMESLÁ NA SLOVENSKU

Copyright © Verman group s.r.o. Všetky práva vyhradené. Verman group si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Vyjadri svoj názor

x diskusia