Dedinské páračky Nedožery-Brezany 28. november

 

Miestny odbor Matice slovenskej Nedožery-Brezany a Obecný úrad Nedožery-Brezany vás pozýva na Dedinské páračky, ktoré sa uskutočnia 28. novembra 2015 o 17:00 h v kultúrno-spoločenskej miestnosti Obecného úradu v Nedožeroch-Brezanoch.

Čaká na vás tajomná atmosféra bosoráckych nocí na dedine, vyskúšate si svoju šikovnosť pri zimných domácich prácach ako páranie peria, lúskanie orechov či viazanie masteničiek.
Na zahnanie hladu sa bude podávať tradičná melencová polievka, domáce šišky a pagáče. O uhasenie smädu je taktiež postarané.

Odporúčame :  Fotogaléria: V sobotu 6. augusta 2016 sa uskutočnil 3.ročník Ľudového jarmoku Pod vŕbičkami

Keďže ku životu patrí aj smrť, plačky z FSk Košovan prídu oplakať nášho mŕtveho Jana. Nemusíte sa však báť, skôr budete plakať od smiechu ako od žiaľu. Večerom nás bude sprevádzať ľudová hudba FSk Lubená z Poluvsia.

Nebude chýbať ani tombola o atraktívne ceny.

Konzumné je 2 € (v cene je melencová polievka – tradičné jedlo Nedožier-Brezian a za jeden pri vstupe). Nebudú chýbať ani domáce šišky a pagáče.

Čiže na 28. 11. si nič nechystajte a dojdite k nám. Všetci ste srdečne vítaní 🙂

dedinske paracky

Zdroj: Facebook

 

 

Páčil sa Vám článok? ? Zdieľajte ho alebo nižšie zanechajte svoj odkaz.

Tu mohol byť aj Váš článok. Prezentujte svoju tvorbu – ukážte sa ľuďom  i Vy.

Kontaktujte nás na : info@remeselnikzoslovenska.sk

 

© 2017 PODPORME REMESLÁ NA SLOVENSKU

Copyright © Verman group s.r.o. Všetky práva vyhradené. Verman group si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

 

Vyjadri svoj názor

x diskusia