Celoslovenské stretnutie remeselníkov – 27. mája v Nitre, Nitránsky rínek

 

V júni 2017 budú už štyri roky od vzniku Facebook skupiny – Podporme remeslá na Slovensku. Za ten čas sme sa vyvíjali i my, pomohli sme mnohým remeselníkom nakopnúť ich vlastnú tvorbu, nadviazať nové partnerstvá medzi tvorcami a predajcami, vytvorili sme miesto, kde dennodenne pribudnú desiatky nových prezentácii od šikovných ľudí.

Nastal čas nebyť len na internete

Ľudia nás kontaktovali a vyzývali nás, aby sme zorganizovali stretnutie alebo nejaké podujatie, kde by sa remeselníci zo skupiny “Podporme remeslá na Slovensku” zoznámili osobne. Členovia pochádzajú z celého Slovenska – čo je pre väčšinu problém sa len tak niekde stretnúť “na káve” a porozprávať sa. Teraz je tu dôvod. Dôvod, kde prepojíme príjemné s užitočným.

V Nitre sa v tento deň 27. mája organizuje akcia pod názvom “Nitránsky rínek“. Je to pokračovanie a nadviazanie na minuloročný nultý ročník, kde sme boli partnerom podujatia. Remeselníci sa tu môžu nielen spoznať a porozprávať pri káve, či pivku a dobrom jedle, ale aj predať svoje výrobky verejnosti. Každý remeselník sa môže rozhodnúť, či návštívi podujatie ako divák alebo bude mať záujem o stánok a prezentáciu svojej tvorby. Možné sú aj workshopy – po dohode. (Platí sa len za miesto pod stánkom)

Na stretnutí môžeme prebrať rôzne témy, prediskutovať problémy remeselníkov a nájsť spoločné riešenia ako prezentovať remeslo a vyvolať väčší záujem verejnosti o ručnú prácu. Na podujatie prisľúbili účasť aj slovenské médiá.

Zoznam remeselníkov, ktorí sa predstavia na podujatí “Nitránsky rínek”http://nitrafiesta.obertas.sk/zoznam-predajcov-na-nitranskom-rinku-27-5-2017/

*Prosíme remeselníkov, ktorí neprejavia záujem o predaj, ale zúčastnia sa stretnutia, aby verejne nepredávali a neponúkali tovar – je to nefér voči kolegom, ktorí prejavia záujem a uhradia si poplatok za miesto. V prípade porušenia bude k dispozícii aj hliadka MsP, ktorá má povolenie od mesta kontrolovať “povolenie na predaj”. Ďakujeme za porozumenie. 

Poplatok za predajné miesto pre remeselníka je 7,50 eur / m2 – v tomto poplatku je zahrnutý aj poplatok mestu Nitra.

V prípade záujmu vyplňte nasledovný formulár:


 

Tu mohol byť aj Váš článok. Prezentujte svoju tvorbu – ukážte sa ľuďom  i Vy.

Kontaktujte nás na : info@remeselnikzoslovenska.sk

 

© 2016 PODPORME REMESLÁ NA SLOVENSKU, Všetky práva vyhradené

Vyjadri svoj názor

x diskusia