Bytčiansky zámocký deň 2016 – 28. mája v areáli sobášneho paláca a bytčianskeho zámku

 

História mesta Bytča po roku znova ožije. OZ Bytčania Bytčanom, v spolupráci s Mestom Bytča, Považským múzeom v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK, OZ Na záchranu Bytčianskej synagógy, Rímskokatolíckou cirkvou – Farnosťou Bytča a Ministerstvom vnútra SR – Štátnym archívom v Bytči, vás pozýva na druhý ročník festivalu folklóru, divadla, tradičných remesiel, gastronómie a histórie – Bytčiansky zámocký deň. Uskutoční sa v sobotu 28. mája od 11.00 – 20.00 h v areáli sobášneho paláca a bytčianskeho zámku a v národných kultúrnych pamiatkach v meste.

Program dňa:

1. Prehliadka folklórnych súborov bude na hlavnom pódiu prebiehať od 11.00 h. Vystúpia folklórne súbory Javorníček, Štiavničan, Váh, FS ZUŠ Bytča, SZUŠ Yamaha. Pre deti je pripravené Divadlo na hojdačke, maľovanie na tvár aj dobový drevený kolotoč. Predstaví sa skupina Hrdza a celkom na koniec vystúpi Polemic

2. Počas celého dňa budú mať návštevníci možnosť navštíviť Národné kultúrne pamiatky v Bytči – bytčiansky zámok, Sobášny palác, synagógu, Kostol všetkých svätých na námestí a kostol sv. Barbory na cintoríne. Dostanú k nemu tiež odborný výklad.

3. Na nádvorí Sobášneho paláca a bytčiankeho zámku budú svoje umenie predvádzať ľudový umelecký remeselníci a rezbári.

4. Vybrané gastronomické zariadenia si pripravia tradičné jedlá, typické pre náš región.

5. Na nádvorí zámku predvedú divadelníci návštevníkom divadelné predstavenie o Jurajovi Thurzovi, najvýznamnejšom Bytčanovi, milovníkovi a mecenášovi umenia a vzdelanosti.

6. V synagóge vystúpi komorné zoskupenie

Ak máte záujem zúčastniť sa tohto podujatia ako remeselník – predajca kontaktujte nás mailom: bytcaniabytcanom@gmail.com alebo telefonicky na číslo 0903 033 927

fb udalosť: https://www.facebook.com/events/1077486458984607/

logo fota bold +datum

 

Páčil sa Vám článok? ? Zdieľajte ho alebo nižšie zanechajte svoj odkaz.

Tu mohol byť aj Váš článok. Prezentujte svoju tvorbu – ukážte sa ľuďom  i Vy.

Kontaktujte nás na : info@remeselnikzoslovenska.sk

 

© 2017 PODPORME REMESLÁ NA SLOVENSKU

Copyright © Verman group s.r.o. Všetky práva vyhradené. Verman group si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Vyjadri svoj názor

x diskusia