Braňo Krejčík: Pri každom výrobku sa snažíme vdýchnuť drevu nový život a tým ešte viac zvýrazniť jeho prirodzenú krásu

 

Práci s drevom sa venujem už od strednej školy. Získalo si ma od prvej chvíle. S výrobou misiek a úžitkových predmetov z dreva som začal v roku 2013, kedy som sa prisťahoval do Záježovej a vyrobil si prvú misku.

Neskôr nasledovala lyžica, naberačka a ďalšie a ďalšie misky

Zoznámil som sa s priateľkou Katkou, ktorú si drevo získalo rovnako, ako mňa. Pri výrobe misiek a lyžíc používame klasické náradie ako sekerky, teslice, lyžičkáre a dláta. Drevo si nevyberáme – niečo dostaneme, niečo nájdeme a tak sme už vyrábali výrobky z čerešne, orecha, jelše, javora, jablone, lipy, slivky, buku, dubu aj z hrabu. Venujeme sa aj vedeniu tvorivých dielní, na ktorých si môžu ľudia vyrobiť vlastný originálny drevený výrobok.

Záujem o toto remeslo je veľký

A nás nesmierne teší jeho šírenie a možnosť prispieť tomu, že neupadne do zabudnutia. Spolu s Katkou tvoríme pod spoločným názvom Z lásky k drevu a okrem úžitkových predmetov sa momentálne venujeme aj zákazkovej výrobe nábytku. Pri každom výrobku sa snažíme vdýchnuť drevu nový život a tým ešte viac zvýrazniť jeho prirodzenú krásu.

Je pre nás úžasnou, nekonečnou inšpiráciou a vždy v ňom nájdeme niečo nové a krásne. Ďakujeme za tento dar prírody a za to, že s ním môžme pracovať.

Viac informácii nájdete na webe – www.zlaskykdrevu.sk 

alebo na Facebooku – www.facebook.com/zlaskykdrevu

Fotogaléria:

autor: Branislav Krejčík

Tu mohol byť aj Váš článok. Prezentujte svoju tvorbu – ukážte sa ľuďom  i Vy.

Kontaktujte nás na : info@remeselnikzoslovenska.sk

 

© 2016 PODPORME REMESLÁ NA SLOVENSKU

Copyright © Verman group s.r.o. Všetky práva vyhradené. Verman group si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Vyjadri svoj názor

x diskusia