Aká je vaša aktivita? Rozhoduje totiž o vašom budúcom úspechu. Živec, dobropodnik, zodpovedné podnikanie

 

Hovorí sa, že akú energiu vyšleme do vesmíru, takú nám vesmír vráti naspäť. Táto myšlienka má svojich fanúšikov, ale i odporcov, ktorí jej neveria. Funguje podľa vás?

Každá aktivita je skôr či neskôr odmenená. Či je ocenenie negatívne alebo pozitívne, je v rukách zákazníkov. Získame tak spätnú väzbu za snahu a pomoc alebo kritiku, za zle odvedenú službu. V oboch prípadoch je to usmernenie a reakcia na to, na akú cestu sme sa vybrali a kam pôjdeme.

Kto nič nerobí, nič nepokazí

Čo robíte, aby si vás verejnosť všimla? Existuje viac spôsobov na upútanie pozornosti, ktoré verejnosť ocení pozitívne.

Súťaže na sociálnych sieťach

Ľudia radi súťažia a zapájajú sa do hier, kde môžu niečo dosiahnuť, či vyhrať. Dajte im vymyslieť slogan, vtipný komentár a zistíte, že zaujmete oveľa väčšie publikum ako doteraz.

Vylepšovanie a skultúrňovanie miesta, v ktorom žijeme.

Zapájajte sa do aktivít pri zbieraní odpadkov, výsadbe zelene či pri budovaní oddychovej zóny. Začiatky bývajú ťažké, no neskôr sa pripoja aj ďalší obyvatelia, nadšenci a vaša práca nezostane bez povšimnutia. Ukážte, že vám záleží na mieste, kde žijete a chcete ho pretvoriť k lepšiemu. DOBROpodnik a jeho vízia by sa vám mohla pozdávať.

Vytvorenie lokálnej meny

Alebo sa pridajte k už jestvujúcemu platobnému systému – Živec. Živec je lokálna mena, doplnková k eurám. Používajú ju zatiaľ v mestách Zvolen a Bratislava. Papierovou alebo elektronickou formou môžete podporiť domácu ekonomiku a peniaze tak „neodtekajú“ preč, ale zostávajú v komunite. Podporíte tak sebestačnosť regiónu a upútate pozornosť.

Podpora sociálne slabších rodín alebo hendikapovaných jedincov

Nie všetko je len o peniazoch. Pomoc môže byť aj materiálna. Prerobená či prispôsobená kúpeľňa, zhotovený nábytok, oblečenie a mnoho ďalších vecí, ktoré reálne pomáhajú znížiť nedostatok či handykap.

Práca s mládežou

Vychovajte nasledovníka, ktorému odovzdáte svoje skúsenosti. Deti často prepadajú hrám na PC alebo sledovaniu TV. Zmeňte to a ukážte im, že zručnosť sa im v živote zíde a ocenia ju nielen oni, ale aj okolie.

Máte radi zvieratá?

Pripojte sa k rôznym skupinkám dobrovoľníkov a bojujte za správnu vec.

Koníčky a relax ľudí spájajú

Čomu sa venujete vo voľnom čase? Ste turista, poľovník, športovec? Tu sú tiež neobmedzené možnosti, ako priložiť ruku k dielu na rozvoj toho, čo vás napĺňa a baví to aj ľudí, s ktorými trávite spoločný čas v klube.

Rozhliadnite sa vo svojom okolí, počúvajte iných, aké majú problémy a pokúste sa na ne reagovať. Samozrejme, v rámci možností. Zstíte, že postupne si vás začnú viac všímať. Zodpovedné podnikanie prináša prospech a hodnotu nielen vám, ale i vášmu okoliu.


logo_slspČlánok vznikol s podporou z Nadácie Slovenskej sporiteľne. Program pre začínajúcich podnikateľov Slovenskej sporiteľne podporuje aj remeselníkov a výrobcov, ktorí chcú rozbehnúť vlastné podnikanie. Okrem riešenia financovania umožňuje záujemcom získať kontakty potenciálnych partnerov a rady od skúsenejších.


Páčil sa Vám článok? Zdieľajte ho alebo nižšie zanechajte svoj odkaz.

Tu mohol byť aj Váš článok. Prezentujte svoju tvorbu – ukážte sa ľuďom  i Vy.

Kontaktujte nás na : info@remeselnikzoslovenska.sk

 

© 2016 PODPORME REMESLÁ NA SLOVENSKU, Všetky práva vyhradené

Vyjadri svoj názor

x diskusia